PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont się odwleka

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź    31 stycznia 2011 - 08:06
Remont się odwleka

Naprawa torów na trasie Łódź – Warszawa rozpocznie się najwcześniej w marcu. Z powodu wydłużających się przetargów później zacznie się również przebudowa peronów na stacji Łódź Widzew.
Pod koniec listopada ubiegłego roku zapowiadano drugi etap remontu torów między Łodzią a Warszawą. Odcinek od Skierniewic do stolicy miał zostać całkowicie rozebrany i wybudowany od początku. Po zakończeniu inwestycji do Warszawy łodzianie jechaliby niewiele ponad godzinę – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Roboty do tej pory się nie zaczęły. Termin ten przesunął się z powodu czasu niezbędnego na projektowanie jak również pogody po koniec ubiegłego roku

Remont nie powinien spowodować dużych utrudnień dla podróżnych. Polskie Linie Kolejowe, ustalając organizację ruchu, mają trzy założenia: priorytetem ma być sprawne utrzymanie kursów podmiejskich i pociągów na trasie Warszawa – Łódź. Maksymalne wydłużenie czasu podróży na tym odcinku nie powinno przekroczyć 15 minut, pociągi dalekobieżne i towarowe jeżdżące tą linią będą kierowane objazdami.

Koszt prac to ponad miliard złotych. Oprócz wymiany torów wykonawca zrobi odwodnienie, wymieni urządzenia automatyki, sieć trakcyjną, a także zmodernizuje perony. W ramach projektu zlikwidowanych zostanie pięć przejazdów kolejowych, a 13 będzie odnowionych.

Przeciąga się również rozpoczęcie prac na stacji Łódź Widzew, na torowisku na linii Łódź Widzew – Łódź Fabryczna oraz na linii Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska, która ma być objazdem na czas zamknięcia dworca Fabrycznego. – podaje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.