PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont stacji za oszczędności

  • PAP    7 września 2010 - 13:50
Remont stacji za oszczędności

Szczeciński oddział PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosił przetarg na modernizację nawierzchni na torach, rozjazdach i przejeździe kolejowym na stacji Wysoka Kamieńska, na trasie Szczecin-Świnoujście. Sfinansuje ją z pieniędzy oszczędzonych w innych przetargach.
W przetargu na modernizację stacji Wysoka Kamieńska za najkorzystniejszą uznano ofertę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Zakład Zachodniopomorski. Opiewa ona na 1 mln 268 tys. zł. Zamówienie obejmuje modernizację ok. 800 m torów. Kolejarze zapewniają, że dzięki remontowi trasę Szczecin Dąbie - Świnoujście będzie można przejechać szybciej i wygodniej niż obecnie.

Jak wyjaśnił rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński, często zdarza się, że regionalne oddziały spółki oszczędzają na przetargach, więc mają pieniądze na realizację kolejnych zadań.

"Jeżeli jakiś oddział ma do realizacji przykładowo dziesięć zadań, to i odpowiednią ilość środków. Na etapie przetargów czasem okazuje się, że oferty są niższe niż przewidywano i część pieniędzy pozostaje niewykorzystana" - wyjaśnił.

Kuczyński powiedział, że jeżeli nie wszystkie pieniądze są wykorzystane, to kolejarze muszą zwrócić się o pozwolenie na przekazanie ich na inny cel. "Procedura zależy od tego, czy inwestycje są finansowane z środków budżetowych czy unijnych. Jeżeli są to pieniądze z budżetu, to musimy uzyskać zgodę Skarbu Państwa. W przypadku unijnych pieniędzy procedura jest już o wiele bardziej skomplikowana" - podkreślił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.