PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont stołecznego mostu Grota-Roweckiego

  • PAP    9 grudnia 2011 - 08:45
Remont stołecznego mostu Grota-Roweckiego

Najprawdopodobniej w sierpniu rozpocznie się remont stołecznego mostu Grota-Roweckiego. Przeprawa będzie zamykana częściowo, by most podczas modernizacji był przejezdny.
Dyrektor stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów drogowych Wiesław Witek poinformował, że w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu im. gen. Stanisława Grota-Roweckiego. Remont jest elementem modernizacji trasy toruńskiej

Witek podkreślił, że podczas remontu, most będzie przejezdny – zamykana będzie jedna z jezdni, a druga zostanie podzielona na pięć pasów ruchu.

„Modernizacja przeprawy rozpocznie się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012, może w lipcu a najprawdopodobniej w sierpniu” – poinformował Witek. „To gruntowny remont. Na starej konstrukcji powstanie nowy most. Przeprawa nie będzie poszerzana” – dodał.

Zaznaczył, że warunkiem rozpoczęcia prac jest uruchomienie przeprawy przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. Północny, który połączy Bielany i Białołękę. Budowa części drogowej tej inwestycji ma się zakończyć w grudniu; samochody mają ruszyć przeprawą po uzyskaniu zgody na użytkowanie inspektoratu budowlanego.

Witek pytany o budowę mostu Krasińskiego, który miał połączyć Żoliborz z Targówkiem, powiedział, że chociaż jest gotowy projekt przeprawy i m.in. decyzja środowiskowa, to nie ma pieniędzy na tę inwestycję. „Na razie na budowę tego mostu się nie zanosi” – podkreślił.

Po oddaniu do użytku tzw. mostu Północnego Warszawa będzie miała osiem przepraw drogowych przez Wisłę. Będą to most Poniatowskiego, most Gdański, most Śląsko-Dąbrowski, most Łazienkowski, most im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, most Świętokrzyski, most Siekierkowski i most im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. Północny po oddaniu do użytku będzie najbardziej na północ wysuniętą przeprawą przez Wisłę w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Niutki, 2011-12-09 13:32:29

    nic nam nie pozostaje jak wyremontować od nowa i wszystko doprowadzić do porządku!