PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont trwa, ale Teatr Wielki gra

  • PAP/AW    20 marca 2012 - 20:57
Remont trwa, ale Teatr Wielki gra

Przed zbliżającym się Dniem Teatru marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, przy udziale dyrektora naczelnego Wojciecha Nowickiego, przedstawił dotychczasowy przebieg prac modernizacyjnych w Teatrze Wielkim, placówce samorządowej województwa łódzkiego.
Na spotkaniu z dziennikarzami marszałek Stępień (oceń jego działania) omówił stan zaawansowania projektu „Poprawa infrastruktury budynków Teatru Wielkiego w Łodzi”. Remont trwa od kilku miesięcy i ma kosztować blisko 59 mln zł, z czego ponad 35,5 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej. Na czas modernizacji spektakle odbywają się na scenach innych łódzkich placówek m.in.: w Teatrze Jaracza, Filharmonii czy klubie muzycznym "Wytwórnia".

Nowicki zwrócił jednak uwagę, iż mimo problemów związanych z remontem, miesięcznie prezentowanych jest po 5, 6 spektakli. Przygotowywane są również kolejne premiery jak i imprezy. Jedną z nich są m.in. obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Jak powiedział we wtorek dyrektor placówki Wojciech Nowicki, w niedzielę 25 marca na terenie łódzkiej Manufaktury będzie można obejrzeć wystawę wielkoformatowych elementów scenografii oper i baletów wystawianych w łódzkiej operze m.in. z "Rusłaki", "Opowieści Hoffmana", "Aidy" czy "Wolnego strzelca".

Tego samego dnia - również na rynku Manufaktury - swoje umiejętności zaprezentują artyści "Wielkiego". Tancerze pokażą rozgrzewkę a następnie fragmenty układów tanecznych, śpiewacy w teatralnych kostiumach będą śpiewać fragmenty utworów operowych i musicalowych. Będzie też pokaz charakteryzacji i możliwość przymierzenia kostiumów teatralnych i peruk.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedzą się m.in. co to jest teatr operowy, co to jest scenariusz i libretto. Będą mogły poćwiczyć dykcję oraz spróbować zaprojektować kostium teatralny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.