PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont ul. Piotra Skargi w Katowicach

  • PAP    16 kwietnia 2013 - 13:00
Remont ul. Piotra Skargi w Katowicach

W związku z rozpoczynającym się 23 kwietnia remontem ul. ks. Piotra Skargi w centrum Katowic autobusy do największych miast aglomeracji będą odjeżdżały z innych przystanków niż dotychczas – podał we wtorek Komunikacyjny Związek Komunalny GOP.
Na czas remontu ulica Skargi oraz odcinek prostopadłej do niej Stawowej (między Skargi a Mickiewicza) zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Na co dzień rozpoczynają tu kurs autobusy do największych miast aglomeracji - m.in. Sosnowca, Bytomia, Zabrza i Gliwic. Teraz będą odjeżdżały ze stanowisk zlokalizowanych wzdłuż ul. Mickiewicza.

Jak podała Anna Koteras z KZK GOP, przystanki autobusów kursujących do Zagłębia będą usytuowane przy gmachu liceum im. Mickiewicza. Godziny odjazdów autobusów pozostają bez zmian.

Autobusy linii do Gliwic i Zabrza będą korzystały ze stanowiska w pobliżu przejścia dla pieszych w ciągu ul. Stawowej. Obecnie zatrzymuje się na nim linia nr 673 (w kierunku Osiedla Tysiąclecia). Także w tym przypadku nie zmienią się godziny odjazdów.

Przystanki autobusów kursujących do Bytomia, Chorzowa i Tarnowskich Gór będą zlokalizowane przy Rynku, w sąsiedztwie domu towarowego Skarbek, gdzie znajdował się przystanek zastępczej linii T. Linie autobusowe 820, 830 i 830N będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy. Na rozkładach i wyświetlaczach pojawi się nazwa Katowice Rynek.

Węzeł przesiadkowy linii nocnych pozostanie w dotychczasowym rejonie, ale wszystkie stanowiska odjazdowe będą rozlokowane wzdłuż ulicy Mickiewicza. Linie nr: 297N, 657N i 905N przeniesione ze Stawowej będą odjeżdżały również ze stanowiska pierwszego.

Jak powiedział Jakub Jarząbek z katowickiego magistratu, remont ul. Skargi, w części realizowanej przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma potrwać około dwóch miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.