PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont ul. Radosnej w Mierzynie na finiszu

  • www.Mierzyn24.pl    10 czerwca 2013 - 12:22
Remont ul. Radosnej w Mierzynie na finiszu

Ulica Radosna w Mierzynie, dzięki rozpoczętej w 2012 roku przebudowie, której zakończenie zaplanowano na koniec czerwca br., stanie się jedną z najlepszych dróg w miejscowości i powinna usprawnić ruch w okolicy ulic Nasiennej i Topolowej.
Przypomnijmy, prace związane z przebudową ulicy Radosnej rozpoczęły się w marcu 2012 roku. Inwestycja, której wykonanie powierzono Zachodniopomorskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu „Tech-Bud" z siedzibą przy ulicy Szczawiowej w Szczecinie, od początku zaplanowana była na lata 2012-2013.

Jak informuje Urząd Gminy Dobra, w 2012 roku wykonano część kanalizacji deszczowej i nawierzchni drogi od strony ul. Nasiennej. Rozpoczęcie prac od tego kierunku podyktowane było chęcią zmniejszenia uciążliwości prac budowlanych w kontekście mieszkańców posesji położonych przy ul. Radosnej.

Nawierzchnia nowej drogi została wykonana z polbruku. Nie zabrakło na niej progów zwalniających i zjazdów do posesji. Inwestycja obejmowała również budowę kanalizacji deszczowej. Dzięki przebudowie, droga stanowić będzie ciąg pieszo-jezdny o szerokości około 5 metrów. Koszt inwestycji wyniesie łącznie 507.500,26 zł, a jej finansowanie, podobnie jak sama przebudowa, zostało rozłożone na lata 2012-2013.

Przebudowa ulicy Radosnej nie jest jedyną inwestycją drogową w Mierzynie, zaplanowaną na 2013 rok. Zgodnie z budżetem gminy Dobra, wkrótce ruszyć powinny prace przy ulicach: Kokosowej - działka drogowa nr 486, Tęczowej i Piotra. Zimą rozpoczęły się również prace przy przebudowie ulicy Zgodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.