PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont ulicy PCK w Mysłowicach

  • AT    15 października 2014 - 12:03
Remont ulicy PCK w Mysłowicach

W najbliższym roku ulicę PCK, na odcinku od ronda do ul. Wita Stwosza w Mysłowicach, czekają spore zmiany. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która zastąpi przydrożne rowy oraz rozpocznie się budowa nowej nawierzchni jezdni oraz chodnika. Ta kilkumilionowa inwestycja zakończy się najpóźniej w pierwszym kwartale 2016 roku.
Ulica PCK położona jest w dzielnicy Krasowy w Mysłowicach i często, z uwagi na brak kanalizacji deszczowej, podczas intensywnych opadów deszczu bywa nieprzejezdna na skutek tworzących się rozlewisk wodnych. Zalewne są również zlokalizowane przy  niej budynki i posesje.

Obecnie system odwadniający jezdnię tworzą przydrożne rowy, do których spływa woda podczas opadów.  Odwodnienie to jest jednak niewystarczające i już nie stosowane stąd potrzeba budowy kanalizacji deszczowej przed remontem nawierzchni jezdni.

Istniejące rowy przydrożne zostaną zlikwidowane, a ich dotychczasową funkcję zastąpią kolektor deszczowy, studnie rewizyjne i uliczne studzienki ściekowe połączone w jeden system odwadniający z zaprojektowanym dodatkowo w pasie drogowym tzw. drenażem francuskim.  Dzięki tej metodzie woda deszczowa przedostająca się do kanalizacji pozbawiona będzie zamulenia, dłuższy będzie okres bezawaryjnej pracy drenażu, a także mniejsze koszty jego eksploatacji. Co ważne, na skutek osunięcia się gruntu bądź szkód górniczych, co w tym terenie ma szczególne znaczenie, drenaż nie ulegnie uszkodzeniu.

Czytaj tez:  Budżet obywatelski w Mysłowicach za dwa lata?

Równocześnie z budową kanalizacji deszczowej odbywać się bedą prace drogowe polegające na wymianie nawierzchni jezdni wraz ze zjazdami do posesji oraz budowie jednostronnego chodnika.

Rów Kosztowski, który będzie odbiornikiem wód deszczowych z nowo wybudowanej kanalizacji deszczowej jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowany. Odmulone i wyprofilowane zostanie dno, usunięte kolidujące drzewa i krzewy, ukształtowana skarpa, dzięki czemu nowo powstałe koryto zapewni możliwość prawidłowego odprowadzania wód. Inwestycja o wartości ponad 265 tys. zł zakończona zostanie na początku grudnia tego roku.

Czytaj też:  Remonty dróg też muszą być dofinansowywane

Wartość przebudowy ulicy PCK znana będzie po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych. Całkowity koszt przebudowy powiększą koszty wszystkich tych zadań projektowych i budowlanych, które należało zrealizować jeszcze przed zasadniczym postępowaniem przetargowym – tylko w 2014 roku wykonano prace o wartości blisko 300 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.