PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont ulicy Weleckiej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    1 października 2012 - 13:01
Remont ulicy Weleckiej w Mierzynie

Zaledwie kilka dni po zakończeniu remontu ul. Łukasińskiego w Szczecinie, ruszyła inwestycja na ulicy Weleckiej w Mierzynie.
Prawie na całej długości ulicy drogowcy zerwali asfalt i szykują się do wymiany nawierzchni. Kierowcy muszą zdecydowanie zdjąć nogę z gazu i uważać na resztki asfaltu, które zalegają na drodze.

W poniedziałek 1 października, wielu mieszkańców Mierzyna podczas drogi do pracy zaskoczył widok sfrezowanej nawierzchni na ulicy Weleckiej. Asfalt został zerwany na odcinku od kościoła do sklepu Biedronka oraz między ulicą Zakładową a granicą Mierzyna ze Szczecinem – patrz mapa poniżej artykułu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie, roboty drogowe w ciągu drogi krajowej nr 10 obejmują wymianę warstwy ścieralnej.

„Termin zakończenia remontu to koniec listopada, niemniej jednak prace bitumiczne powinny się zakończyć w październiku” – informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA O/Szczecin.

Całkowity koszt remontu wyniesie nieco ponad 3,4 mln złotych. W trakcie prowadzonych robót należy się spodziewać utrudnień w ruchu takich jak: odcinkowy ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości i zwężenia jezdni.

Najgorsze utrudnienia będą występowały w trakcie frezowania i robót związanych z układaniem nowej warstwy bitumicznej, czyli do końca października. Jak informuje GDDKiA, wykonawca prowadząc roboty drogowe w miarę możliwości będzie minimalizował ich niekorzystny wpływ, tak aby utrudnienia były jak najmniejsze.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.