PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont ulicy Zgodnej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    21 grudnia 2012 - 12:18
Remont ulicy Zgodnej w Mierzynie

Dwa lata po pierwotnie ustalonym terminie mieszkańcy w końcu doczekają się przebudowy ulicy Zgodnej w Mierzynie.
Wprawdzie prace obejmą tylko fragment tej jednej z najbardziej znienawidzonych przez kierowców dróg w Mierzynie, jednak znacznie poprawią sytuację okolicznych mieszkańców, którzy zyskają wygodne połączenie z ulicą Łukasińskiego.

W dniu 12 grudnia 2012 r., na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra pojawił się przetarg na modernizację drogi ul. Zgodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakres zamówienia obejmuje: wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie odcinka ulicy Zgodnej w Mierzynie - od skrzyżowania z ul. Tytusa do granicy pasa drogowego ul. Łukasińskiego. Projekt inwestycji obejmuje również budowę kanału sanitarnego Ø 0,25m wraz z przykanalikami. Łączna długość remontowanego odcinka wyniesie około 600 m.

Wykonawca zobowiązany zostanie również do regulacji istniejących studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej, studzienek telekomunikacyjnych (pod nadzorem TP S.A.), hydrantów przeciwpożarowych, zasuw wodociągowych i gazociągowych do nowego poziomu modernizowanej drogi.

Zgodnie z przetargiem, firmy zainteresowane wykonaniem prac będą mogły składać swoje oferty cenowe do dnia 10 stycznia 2013 r., do godziny 11.00.

Prace związane z przebudową ulicy Zgodnej w Mierzynie pierwotnie miały zostać przeprowadzone w 2011 roku. W przetargu wybrano nawet wykonawcę prac, którym miała być firma MIKU Z. Merchlewski, G. Merchlewski Sp.j. z Przecławia.

Czas pokazał, że dużych problemów drogowcom przysporzył jednak wadliwy projekt inwestycji, nijak nie przystający do rzeczywistych warunków w terenie. Z racji konieczności wykonania nowej dokumentacji, urząd gminy odstąpił od wykonania przetargu, przez co początek prac znacznie przesunął się w czasie.

Kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji, Irena Ziental tak w tym czasie opisywała całą sytuację na stronach naszego portalu: „Projekt wykonany został na zlecenie prywatnego inwestora. Niestety, dane zawarte w dokumentacji technicznej dotyczące warunków hydrogeologicznych, różnią się znacznie od sytuacji w terenie. Konieczne jest wykonanie nowej dokumentacji, na którą w tym roku budżetowym nie mamy pieniędzy".

W projekcie budżetu Gminy Dobra na 2013 rok, na prace związane z przebudową ulicy Zgodnej, przewidziano 350.000 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to dopiero 31 sierpnia 2014 roku.


Niestety, w ramach inwestycji nie przewidziano kompleksowej przebudowy całej ulicy Zgodnej, a jedynie jej fragment. Tymczasem w katastrofalnym stanie znajduje się m.in. odcinek między ulicami Tytusa i Wspólną, którego najbliższy remont nie obejmie. Dziury na tym odcinku drogi grożą uszkodzeniem samochodu.

Dostaliśmy w tej sprawie list od jednego z mieszkańców ulicy Malowniczej, która sąsiaduje z ulicą Zgodną: „...chciałbym poruszyć temat skandalicznego wręcz stanu odcinka ul. Zgodnej pomiędzy ul. Wspólną a Tytusa. Jeździ tam coraz więcej aut, a dziury są wielkości dosłownie leja po wybuchy miny. Można sobie popsuć samochód. Nie potrzeba jakiś super środków, aby ten odcinek poprawić. Wystarczy trochę rozsądku i chęci".

Mamy nadzieję, że urzędnikom gminnym nie zabraknie rozsądku i chęci przy planowaniu budżetu na 2013 rok i znajdą środki na zaplanowanie remontu również tego fatalnego odcinka ulicy Zgodnej w Mierzynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.