PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont wiaduktu kolejowego w Toruniu

  • GK    13 września 2013 - 14:58
Remont wiaduktu kolejowego w Toruniu

Za kilka dni na placu Armii Krajowej w Toruniu ruszy remont wiaduktu kolejowego. Potrwa rok i będzie kosztował ponad 2,5 mln zł.
Przez wiadukt przy pl. Armii Krajowej biegną tory kolejowe linii kolejowej Kutno - Piła i Poznań Wschodni - Skandawa oraz tory stacji Toruń Główny. Łącznie jest to 10 torów na dziesięciu przęsłach. Istniejące konstrukcje przęseł są eksploatowane od ponad 120 lat. Dlatego wiadukt wymaga kompleksowego remontu.

Zadanie jest częścią unijnego projektu BiT City dofinansowanego z Programu operacyjnego infrastruktura i środowisko. Beneficjentem tej części przedsięwzięcia jest PKP.

Na remont wiaduktu ogłoszono przetarg. Wygrała go firma Skanska. Zakres prac obejmuje remont czterech torów głównych zasadniczych i jednego toru głównego dodatkowego, wymianę pięciu przęseł, remont przyczółków i wykonanie pomostów. Koszt to ponad 2,5 mln zł.

W związku z pracami na wiadukcie na pl. Armii Krajowej od piątku 20 września 2013 r. zmieni się organizacja ruchu. Będzie ona polegała na naprzemiennym zamknięciu chodników pod wiaduktem i całkowitym wstrzymaniu ruchu kołowego oraz pieszego w weekendy, od piątku od godz. 23.00 do poniedziałku do godz. 4.00. Ruch odbywać się będzie objazdem.

Na wykonanie remontu Skanska ma rok czasu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.