PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont wiaduktu, pociągi do Rzeszowa przez Leżajsk

  • pap/pt    1 września 2015 - 17:07

Ponad 2 mln zł kosztować będzie przebudowa wiaduktu kolejowego w miejscowości Widełka na linii kolejowej Ocice-Rzeszów. Na czas remontu pociągi Intercity będą kursowały do i z Rzeszowa zmienioną trasą - przez Leżajsk.
Wiadukt w Widełce został uszkodzony w 2014 r. przez koparkę, która była nieprawidłowo przewożona przez ciężarówkę i zaczepiła o obiekt.

Jak poinformowała we wtorek Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe, dzięki przebudowie wiaduktu pociągi będą mogły na tym odcinku ponownie jeździć z prędkością 120 km/h. "Poprawi się też przepustowość linii kolejowej Ocice-Rzeszów, zwiększy się również poziom bezpieczeństwa" - dodała.

Na prace PKP PLK wyda ponad 2 mln zł. W ramach prac wymienione zostanie tymczasowe przęsło - na konstrukcję stalową, przebudowane będą także podpory. Na długości 50 m położone zostaną nowe tory.

Do Rzeszowa przez Leżajsk

Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Ze względu na ich zakres od 14 września do 16 listopada br. zamknięty będzie odcinek Kolbuszowa - Głogów Małopolski. Z tego powodu pociągi Intercity będą kursowały do i z Rzeszowa zmienioną trasą, przez Leżajsk.

Odwołane zostaną też cztery pociągi Przewozów Regionalnych, a w przypadku 11 pociągów na części trasy przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Szczegóły dotyczące utrudnień znajdują się na stronach przewoźników.

Szalacha zaznaczyła, że PKP PLK w tym roku na poprawę bezpieczeństwa na linii Ocice-Rzeszów wyda 2,7 mln zł. Za te pieniądze wyremontowane zostaną trzy przejazdy kolejowo-drogowe.

"Nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa będzie zainstalowana w Komorowie. Przejazdy w Miłocinie i Pogwizdowie będą dodatkowo wyposażone w półrogatki i monitoring. Dzięki tym działaniom wzrośnie poziom bezpieczeństwa dla kierowców i kursujących pociągów" - dodała.

Zakończenie remontów zaplanowano na listopad br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.