PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont z poślizgiem, ale pełną parą

  • 24swarzedz.pl    25 września 2011 - 12:23

Trwa przebudowa ulicy Warzywnej w Swarzędzu. Roboty budowlane na drodze i w jej okolicach to głównie budowa nawierzchni jezdni, chodników i wjazdów z kostki brukowej, a także odwodnienie nawierzchni poprzez rozmieszczenie kanałów deszczowych. Inwestycja potrwa do końca 2011 roku.
Przebudowa ulicy Warzywnej, oprócz budowy nawierzchni, chodników i wjazdów, obejmie również modernizację istniejącej sieci elektroenergetycznej. Dodatkowo w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze ma zostać zamontowanych osiem progów spowalniających ruch. Dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że przed samymi posesjami utworzone zostaną zatoki postojowe.

Umowa na przebudowę ulicy Warzywnej została podpisana już 11 kwietnia bieżącego roku. Prace budowlane rozpoczęły się jednak z pewnym poślizgiem. Wykonawca kanalizacji sanitarnej z opóźnieniem przystąpił do wykonania prac, a wybudowanie kanalizacji było pierwszym, koniecznym etapem rozpoczęcia inwestycji. Warto dodać, że kanalizacja powstaje w ramach wspólnego zadania Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka - konsorcjum form Hydrobudowa Gdańska i ZRUG Poznań. Związek ten zajmuje się rozwojem turystyki, ochroną przyrody i regulacją gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin członkowskich, w tym Swarzędza (obok Skoków, Pobiedzisk, Murowanej Gośliny, Kiszkowa i Czerwonaka).

Koszt inwestycji to około 1,5 miliona złotych. Jak podaje Urząd Miasta i gminy Swarzędz przebudowa ulicy Warzywnej ma zakończyć się w grudniu 2011 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.