PARTNER PORTALU
  • BGK

Remontowy paraliż stolicy

  • PAP/Życie Warszawy    30 sierpnia 2010 - 06:50
Remontowy paraliż stolicy

W stolicy po wakacjach zaczną się największe od lat utrudnienia. Złożą się na nie m.in. start budowy drugiej linii metra, zwężona al. Niepodległości, Popiełuszki bez tramwajów, zamknięte Okęcie.
We wrześniu zacznie się największa inwestycja: budowa metra między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim. 11 września Metro Warszawskie zapowiada zamknięcie ul. Prostej między Karolkową i rondem Daszyńskiego. Znacznie większe utrudnienia związane z drugą linią czekają warszawiaków w przyszłym roku, kiedy wstrzymany będzie ruch na Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej i skrzyżowaniu przy Dworcu Wileńskim.

Do 31 sierpnia nie uda się też skończyć prac na torach wzdłuż al. Niepodległości. W efekcie aż do 19 września tramwaje nie pojawią się na torach między Nowowiejską i Woronicza, a samochody będą się mijały w gigantycznym korku na jednym pasie na wysokości Filtrów i Politechniki Warszawskiej.

Przez trzy najbliższe weekendy utrudnienia czekają też pasażerów samolotów. Z powodu remontu skrzyżowania pasów startowych na Okęciu loty przeniosą się m.in. do Łodzi, Krakowa i Gdańska. Utrudnienia w rejonie lotniska skumulują się w pierwszy weekend września, kiedy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zamknie skrzyżowanie ul. Żwirki i Wigury z 17 Stycznia. Powód - przebudowa ul. 17 Stycznia i Cybernetyki.

Jesienią ma ruszyć budowa południowej obwodnicy Warszawy, przez co al. Krakowska w miejscu planowanego węzła zostanie zwężona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.