PARTNER PORTALU
  • BGK

Remontują linię kolejową Rzeszów-Jasło

  • PAP    2 kwietnia 2014 - 18:12
Remontują linię kolejową Rzeszów-Jasło

- O ponad 30 minut skróci się czas przejazdu pociągiem z Rzeszowa do Jasła po zakończeniu remontu tej linii kolejowej. Obecnie prace są prowadzone na odcinku między Przybówką a Jasłem oraz w Czudcu - poinformowała w środę Dorota Szalacha z PKP PLK.
Zaznaczyła, że rewitalizacja obejmie m.in. 30 mostów i wiaduktów kolejowych oraz 19 przejazdów kolejowo-drogowych. "Odtworzymy najbardziej wyeksploatowane elementy infrastruktury kolejowej, które wpływają na bezpieczeństwo podróży" - dodała.

Szalacha podkreśliła, że część prac na liczącej ok. 70 km trasie Rzeszów-Jasło została już zakończona. Odremontowano perony na 12 stacjach i przystankach - m.in. Rzeszów Staroniwa, Boguchwała, Dobrzechów i Frysztak. "Bezpieczniej jest też na 58 przejazdach kolejowo-drogowych m.in. w Rzeszowie, Babicy, Żarnowej oraz na 24 obiektach inżynieryjnych, takich jak wiadukty, mosty czy przepusty" - powiedziała.

Zapewniła, że po zakończeniu prac bezpieczniej będzie na prawie 80 przejazdach kolejowo-drogowych oraz na 54 obiektach inżynieryjnych. Pociągi na trasie Rzeszów-Jasło będą mogły jeździć nawet do 100 km/h.

"Rewitalizacja powinna zakończyć się w listopadzie br., aby uwzględnić zmieniony czas przejazdu na tej trasie w nowym rozkładzie jazdy, który będzie ogłoszony w grudniu" - zaznaczyła Szalacha.

Inwestycje na linii kolejowej Rzeszów-Jasło realizowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego w ramach dwóch projektów. Realizacja jednego - o wartości prawie 162 mln zł - już się zakończyła. Budżet drugiego projektu, w ramach którego wciąż trwają prace, wynosi prawie 52,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.