PARTNER PORTALU
  • BGK

Remontują mosty i wiadukty w Wielkopolsce

  • PAP    11 czerwca 2013 - 10:58
Remontują mosty i wiadukty w Wielkopolsce

- Ruszyły remonty dwóch mostów i dwóch wiaduktów na drogach krajowych w Wielkopolsce, potrwają kilka miesięcy - poinformowała we wtorek rzecznik GDDKiA w Poznaniu Alina Cieślak.
"W miejscu prowadzonych prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, prowadzony będzie tam ruch wahadłowy" - powiedział Cieślak.

Najbardziej uciążliwym dla kierowców będzie remont wiaduktu w Ocieszynie na drodze krajowej nr 11. Wiadukt znajduje się na trasie między Poznaniem a Obornikami, a droga ta jest jednym ze szlaków dojazdowych nad polskie środkowe wybrzeże. Ten remont ma potrwać do końca października.

Na tej samej trasie w Pile (Wielkopolska) rozebrana zostanie jedna nitka wiaduktu. To utrudnienie nie powinno wpłynąć na ruch tranzytowy, który korzysta z obwodnicy miasta.

Kolejne dwa remonty mostów prowadzone będą na drodze krajowej nr 15 w Koźminie Wielkopolskim nad rzeka Orlą oraz drogą nr 92 w Słupcy nad rzeka Meszną. Remonty obu mostów mają się zakończyć przed październikiem br.

W dalszym ciągu remontowany jest most nad Wartą w Nowym Mieście na drodze krajowej nr 11; obowiązuje tam zakaz jazdy samochodów ciężarowych, dla osobowych wprowadzono ruch wahadłowy.

Koszt wszystkich rozpoczętych remontów przekracza 10 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.