Remontują mosty i wiadukty w Wielkopolsce

- Ruszyły remonty dwóch mostów i dwóch wiaduktów na drogach krajowych w Wielkopolsce, potrwają kilka miesięcy - poinformowała we wtorek rzecznik GDDKiA w Poznaniu Alina Cieślak.
Remontują mosty i wiadukty w Wielkopolsce

"W miejscu prowadzonych prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, prowadzony będzie tam ruch wahadłowy" - powiedział Cieślak.

Najbardziej uciążliwym dla kierowców będzie remont wiaduktu w Ocieszynie na drodze krajowej nr 11. Wiadukt znajduje się na trasie między Poznaniem a Obornikami, a droga ta jest jednym ze szlaków dojazdowych nad polskie środkowe wybrzeże. Ten remont ma potrwać do końca października.

Na tej samej trasie w Pile (Wielkopolska) rozebrana zostanie jedna nitka wiaduktu. To utrudnienie nie powinno wpłynąć na ruch tranzytowy, który korzysta z obwodnicy miasta.

Kolejne dwa remonty mostów prowadzone będą na drodze krajowej nr 15 w Koźminie Wielkopolskim nad rzeka Orlą oraz drogą nr 92 w Słupcy nad rzeka Meszną. Remonty obu mostów mają się zakończyć przed październikiem br.

W dalszym ciągu remontowany jest most nad Wartą w Nowym Mieście na drodze krajowej nr 11; obowiązuje tam zakaz jazdy samochodów ciężarowych, dla osobowych wprowadzono ruch wahadłowy.

Koszt wszystkich rozpoczętych remontów przekracza 10 mln złotych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE