PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty dróg w Konstancinie

  • www.Konstancin24.eu    10 kwietnia 2013 - 11:46
Remonty dróg w Konstancinie

Jak co roku topniejący śnieg odsłonił drogi, które w wielu miejscach są w opłakanym stanie i wymagają szybkiej naprawy. W tym roku władze Konstancina-Jeziorny planują przeznaczyć na drogi łącznie ok. 7,5 mln złotych.
Chociaż kwota wydaje się dość duża, jest kroplą w morzu potrzeb. Z tej skromnej puli w tym roku musi starczyć pieniędzy na bieżące utrzymanie dróg, ich remonty, cząstkowe naprawy oraz kompleksowe przebudowy.

Największym, tegorocznym, drogowym przedsięwzięciem jest kompleksowa przebudowa ulic Jagiellońskiej, Piasta i Jaworowskiej, która według wstępnych szacunków ma kosztować 2,5 mln złotych. Nieco tańsza ma być przebudowa ulicy Batorego - 500 tys. złotych oraz ulic Kolejowej, Wąskiej, Zaułek, Stawowej, Koziej, Niskiej, Torowej i Górnej.

Na przygotowania do kompleksowego remontu tych ulic wraz z wymianą infrastruktury zarezerwowano w tym roku 800 tys. złotych. Prace będą mogły ruszyć, kiedy poprawi się pogoda i na dobre zacznie się sezon budowlany.

Póki co samorząd przystąpił do drobnych, ale niezwykle istotnych napraw. Urzędnicy już rozstrzygnęli przetarg na remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie miasta i gminy Konstancin-Jeziorna. Łatanie części dziur po zimie ma kosztować 92 250 złotych.

Wybrano również firmę, która wyrówna i wyprofiluje drogi o nawierzchni gruntowej. Te prace będą kosztowały 165 558 złotych. W tym roku samorząd planuje także wyremontować nawierzchnie asfaltowe na ośmiu drogach.

Największe prace zostaną przeprowadzone na drogach Kawęczyn-Cieciszew (szacunkowy koszt odcinka o długości prawie 1,2 km może wynieść ok. 500 tys. złotych) i w Gassach (ok. 1 km za 350 tys. złotych). Nakładki asfaltowe zostaną wymienione również na drodze w Łęgu (700 m - 150 tys. złotych) oraz na trasie łączącej Obórki z Okrzeszynem (450 m - ok. 120 tys. złotych).

Wyasfaltowany ma zostać również fragment drogi w Kawęczynie (na północ od drogi wojewódzkiej nr 734) oraz ulice Chopina (od ulicy Długiej do ul. Broniewskiego) oraz ul. Kasztanowa. Na odcinku 100 metrów zostanie wyremontowana także ul. Bielawska. Łącznie pracami zostanie objętych ponad 4 kilometry dróg, co według szacunków może kosztować 1,3 mln złotych.

Samorząd planuje również remonty na drogach z elementów betonowych, na które w tym roku według szacunków potrzeba ok. 800 tys. złotych. W tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty jeden z przetargów na tego typu prace.

Wykonawca zadba, by chodniki, place i jezdnie wykonane z kostki betonowej lub kamiennej oraz z płyt betonowych nadawały się do użytkowania i zapewniały bezpieczeństwo. W ramach zamówienia będą ułożone i naprawione fragmenty chodników, dojść, jezdni oraz wykonane lub uzupełnienie podbudowy, obrzeża i krawężniki.

W ciągu roku roboty budowlane mają być wykonywane na ul. Mostowej, Potulickich, Kraszewskiego i Skolimowskiej. Samorząd wyremontuje i zbuduje również parkingi wzdłuż ul. Jaworskiego i wykona dojazd do parkingu przy ul. Wilanowskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.