PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty na drogowej mapie Gliwic

  • 24gliwice.pl    8 października 2012 - 10:03
Remonty na drogowej mapie Gliwic

Trwają remonty w newralgicznych miejscach na drogowej mapie Gliwic.
Rozpoczęły się prace na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Strzody i Wyszyńskiego, związane z realizacją systemu detekcji. Wybudowany zostanie m.in. azyl dla pieszych, wymieniona zostanie nawierzchnia w obrębie skrzyżowania, a także dotychczasowe sygnalizatory świateł.

– Termin zakończenia prac to pierwsza połowa listopada. Koszt inwestycji szacowany jest na około 900 tysięcy złotych – zawiadamia ZDM.

Trwa również remont ul. Toszeckiej na odcinku od ul. Sokoła do ul. Oriona. Wymieniana jest nawierzchnia jezdni.

– Prace powinny zakończyć się w połowie miesiąca. Ich wykonawca deklaruje, że będą prowadzone w taki sposób, aby utrudnienia były jak najmniejsze – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Na skrzyżowaniu ulic: Toszeckiej, Świętojańskiej i Jana Śliwki od 1 października obowiązuje natomiast zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący ul. Toszecką od strony Pyskowic nie mogą na krzyżówce wjechać w ul. Świętojańską.

W związku z modernizacją sygnalizacji świetlnych, na skrzyżowaniu ulic: Poniatowskiego, Chorzowskiej, Zabrskiej i Dąbrowskiego, Chorzowskiej i Okrzei oraz Daszyńskiego i Lekarskiej wyłączona została sygnalizacja świetlna.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kierowca z Gliwic, 2012-10-08 12:25:43

    "Kierowcy jadący ul. Toszecką od strony Pyskowic nie mogą na krzyżówce wjechać w ul. Świętojańską." - no szkoda, że nie ma tam żadnego patrolu policyjnego, bo co piąte auto i tak skręca w lewo, stwarzając ogromne zagrożenie, bo mało kto się takiego manewru spodziewa :(