PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty na krakowskich ulicach

  • KB    2 lipca 2010 - 17:23

Najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia rozpocznie się remont ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej.
Wiemy już, kiedy może się rozpocząć modernizacja ciągu ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej. - Prace ruszą prawdopodobnie w środę, 7 lipca. Wcześniej opracowany będzie schemat tymczasowej organizacji ruchu – informuje Jerzy Marcinko, zastępcadyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, rozpoczęcie remontu tych ulic ma być skoordynowane w czasie z uruchomieniem skrzyżowania Basztowa/Długa.

- Oddanie do ruchu tego skrzyżowania nastąpi na początku przyszłego tygodnia – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy krakowskiego MPK SA. W takiej sytuacji, na czas remontu ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej, tramwaje i samochody zostaną skierowane na trasę wokół Plant, wzdłuż ulic Podwale, Dunajewskiego i Basztowa.

Modernizacja ulic Dominikańskiej i Franciszkańskiej będzie prowadzona na odcinku od rozjazdu przy ul. Św. Gertrudy do rozjazdu przy Filharmonii. Przy wymianie torowiska zastosowane zostaną wszelkie dostępne obecnie rozwiązania techniczne, których oczekują mieszkańcy tej okolicy oraz muzycy Filharmonii i melomani. Szyny będą układane na specjalnych matach antywibracyjnych i tłumiących hałas.

W trakcie remontu wymieniona będzie też nawierzchnia jezdni i chodników. Zastosowana będzie głównie kostka granitowa i porfirowe płyty. Zamontowane zostanie stylowe oświetlenie.

Zgodnie z planem, modernizacja ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej ma się zakończyć pod koniec października. Koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 20 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.