PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty na ulicach Łodzi

  • AT/UM Łódź    8 listopada 2011 - 19:43

Kierowcy wjeżdżający do Łodzi od strony południowej napotkają utrudnienia w ruchu na ulicy Rudzkiej. Związne jest to z remontami jakie odbywają się w mieście.
Ruch odbywa się północną jezdnią, natomiast na nowo wybudowanej południowej nitce kładziony jest na końcowym odcinku asfalt i budowane wjazdy do posesji. Przygotowane są również słupy pod oświetlenie.

Ta duża inwestycja realizowana od 2010 roku obejmuje obok poszerzenia jezdni, drogę rowerową, nowe chodniki i krawężniki, przebudowę odwodnienia, nowoczesne sygnalizacje świetlne, gazociąg i kanalizację deszczową. Ulica Rudzka rozbudowywana jest do dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły. Za ulicą Popioły, ulica Rudzka będzie zwężać się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 22 miliony złotych. Jej zakończenie planowane jest jeszcze w 2011 roku.

W listopadzie rozpoczął się remont nawierzchni al. Politechniki na odcinku od Ronda Lotników Lwowskich do ul. Wróblewskiego. Na jezdni zachodniej położony jest już dywanik asfaltowy. Prac wykończeniowych wymagają tylko zatoczki dla autobusów.

Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się na jezdnię wschodnią (prowadzącą w kierunku centrum miasta). Roboty przez cały czas prowadzone będą połówkowo przy zachowaniu ruchu pojazdów. Całość remontu potrwa do końca listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.