PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty popowodziowych szkód na drogach

  • PAP    21 września 2010 - 19:44

Do 29 października potrwają remonty dróg w gminach Gąbin i Słubice (mazowieckie), które zostały dotknięte przez powódź pod koniec maja i na początku czerwca. Koszt inwestycji wyniesie prawie 6 mln zł.
Jak poinformował we wtorek starosta płocki Piotr Zgorzelski, remontami, które prowadzone są w ramach odbudowy terenów popowodziowych w gminach Słubice i Gąbin, objęto pięć różnych odcinków dróg.

- Dzięki remontom dróg na tereny popowodziowe powróci normalne życie. Sprawniej będzie także prowadzona budowa nowych i remonty zalanych przez wodę domów - zaznaczył Zgorzelski.

Remontami objęto zniszczone przez powódź odcinki dróg powiatowych: Płock - Dobrzyków (3,1 km), Borki - Troszyn Polski (3,9 km), Nowosiadło - Troszyn Polski (2,4 km), Nowosiadło - Piotrkówek - Iłów (6 km) i Nowosiadło - Wiączemin Polski (2,4) km.

Wykonawcami inwestycji są cztery spółki, w tym dwie tworzące konsorcjum: Drogbud Podkarpacki Holding Budowy Dróg ze Strzyżowa i Mazowieckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drogbud z Sochaczewa, a także Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowe "Wapnopol" z Glinojecka i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina.

Jeszcze w czerwcu, tuż po drugiej fali wezbraniowej na Wiśle, która po majowej powodzi ponownie zalała około 6 tys. ha w gminach Słubice i Gąbin, naprawę dróg na najważniejszych odcinkach prowadziły ekipy wojsk inżynieryjnych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.