PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty szkolnych boisk w Legnicy

  • legniczanin.pl    2 września 2013 - 10:15

Przed terminem zakończyły się prace przy modernizacji boiska szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Piastowskiej w Legnicy.
Została wymieniona stara kilkuletnia nawierzchnia. Nowa poliuretanowa w kolorze czerwonym jest bardzo wytrzymała. Ustawione też zostały nowe bramki, odnowiono ogrodzenia. Uczniowie, którzy rozpoczną naukę w poniedziałek będą mogli rozgrywać już mecze na tym funkcjonalnym boisku.

Nadal trwają jeszcze prace przy remoncie kolejnego boiska, przy Gimnazjum nr 5 przy ul. Chojnowskiej. Tutaj po zdjęciu starej nawierzchni okazało się, że podłoże w wielu miejscach jest zapadnięte. By położyć na nim nową nawierzchnię konieczna była zmiana technologii. Trzeba wylać warstwę betonu, który dojrzewa kilka tygodni. Dlatego termin zakończenia robót trochę się wydłuży.

Przypomnijmy, że przetargi na modernizację boisk w tych szkołach wygrała firma Bud - Ziem Stanisław Ochocki z Pszennej. Za wykonanie prac na boisku przy SP 4 zaproponowała cenę 268 tys. zł brutto, a w gimnazjum blisko 290 tys. zł. brutto. Boiska szkolne w tych dwóch szkołach zostały zbudowane kilkanaście lat temu. Przez ten czas ich sztuczna nawierzchnia w znacznym stopniu uległa zużyciu. Modernizacja polega na położeniu nowej nawierzchni poliuretanowej. Prace obejmą też naprawę ogrodzenia i odwodnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.