PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty torowisk utrudnią ruch wokół Warszawy

  • pap    11 października 2014 - 07:47
Remonty torowisk utrudnią ruch wokół Warszawy

Od 12 października pasażerowie chcący przemieścić się między Tłuszczem a Łochowem będą musieli korzystać z autobusów zamiast pociągów. W związku z remontami utrudnienia czekają również m.in. na trasach Warszawa-Skierniewice czy Warszawa-Działdowo.
Koje Mazowieckie poinformowały, że zmiana rozkładów jazdy, która wejdzie w życie 12 października ma związek z kolejnymi etapami modernizacji linii kolejowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK.

Najwięcej utrudnień wystąpi na linii Warszawa-Białystok, gdzie od 12 października zostaną zamknięte oba tory na odcinku Tłuszcz-Łochów.

Czytaj też: PKP zmieni nasze miasta?

Zamiast pociągów na tej trasie będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Jak wyjaśnił przewoźnik, pasażerowie na stacjach Łochów i Tłuszcz będą przesiadać się z pociągów do autobusów i odwrotnie. Pociągi na tej trasie nie będą kursować najprawdopodobniej do 12 grudnia 2015 roku.

Pasażerowie, którzy poruszali się na odcinku Małkinia-Łochów będą mogli skorzystać z bezpośrednich autobusów, które będą skomunikowane z pociągami KM w Tłuszczu i Łochowie.

Dla osób zamieszkałych na odcinku Barchów-Chrzęsne, busy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie Łochów-Tłuszcz. Będzie można nimi dojechać do pociągu w Tłuszczu.

Czytaj też: PKP może bardzo zmienić centra dużych miast

Przewoźnik przypomniał, że modernizacja torów będzie prowadzona także na odcinku Wołomin - Tłuszcz. Z tego względu część poruszających się po tym odcinku pociągów zostanie odwołanych. Odwołane będą również pociągi relacji Warszawa Wileńska na odcinku Tłuszcz - Łochów. Zamiast pociągów będą kursować autobusy na liniach Wołomin - Tłuszcz oraz Łochów - Tłuszcz.

Utrudnienia nie ominą również tych, którzy korzystają ze składów poruszających się na trasie Warszawa-Skierniewice. Przewoźnik wyjaśnił, że ze względu na dużą liczbę krótkotrwałych zamknięć odcinków na tej linii, pasażerowie muszą się przygotować na częste zmiany w rozkładzie. Część pociągów ma być również odwołana, a niektóre będą kursować na skróconych trasach.

Ze względu na remonty prowadzone na linii Warszawa - Działdowo na odcinku Mława - Iłowo pociągi poruszać się będą wahadłowo po jednym torze. Remont spowoduje m.in. częste zmiany w rozkładach pociągów wieczornych i nocnych.

Na zmiany przygotować muszą się również ci, którzy podróżują pociągami między Warszawą Zachodnią i Wschodnią. Przewoźnik poinformował, że część składów będzie kursować na skróconych trasach np. tylko do stacji lub ze stacji Warszawa Zachodnia.

Niektóre składy będą przejeżdżać też przez dworzec centralny. W niektóre dni w godzinach porannych i wieczornych, na trasie średnicowej zarówno podmiejskiej i dalekobieżnej, ruch pociągów będzie prowadzony po jednym torze.

Ze względu na remonty, utrudnienia wystąpią także na liniach: Warszawa - Łuków, Warszawa - Dęblin, Ostrołęka - Tłuszcz, Siedlce - Czeremcha, Kutno - Sierpc.

Szczegółowe informacje dla pasażerów dostępne są na stronie: www.mazowieckie.com.pl, a także pod numerem telefonu Kolei Mazowieckich (022) 364 44 44.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.