PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty w Lublinie mają być tańsze

  • Przegląd prasy/Kurier Lubelski    21 marca 2011 - 07:10
Remonty w Lublinie mają być tańsze

Sprawniej i oszczędniej – tak ratusz argumentuje powołanie w Lublinie nowej jednostki magistratu. Chodzi o Zarząd Dróg i Mostów. Prezydent Lublina przedstawił projekt uchwały w tej sprawie.
Radni będą debatować nad propozycją pod koniec marca – informuje „Kurier Lubelski”. – Nowa jednostka skupi w swoim ręku wszelkie sprawy związane z budową dróg oraz remontem już istniejących ulic – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. (zabierz głos/oceń prezydenta)

Zlikwidowany zostanie Wydział Dróg i Mostów. Nie chodzi tylko o szybkość wykonywania prac budowlanych i remontowych. W grę wchodzą też oszczędności.

Zarząd Dróg i Mostów będzie mógł odliczać VAT od wartości podpisywanych umów. Tym samym wydatki na ten cel spadną o 23 procent, czyli prawie o jedną czwartą.

W tym roku może to przynieść oszczędności rzędu 10 mln zł. Jednostka ma zacząć działać od 1 lipca.

W Lublinie jest 626 km ulic, ratusz zarządza 592 km połączeń. Aż 20 proc. z istniejących dróg to ulice praktycznie tylko z nazwy, bez asfaltowej nawierzchni.

Jedna trzecia dróg w mieście wymaga remontów. Ratusz szacuje, że może to kosztować 150 mln zł, z kolei prawie miliard zł trzeba wydać na budowę nowych dróg – podaje „Kurier Lubelski”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.