PARTNER PORTALU
  • BGK

Reorganizacja ruchu w związku z budową II linii metra

  • PAP    1 czerwca 2011 - 13:58
Reorganizacja ruchu w związku z budową II linii metra

W związku z budową II linii metra od najbliższego weekendu warszawiaków czekają duże utrudnienia w ruchu.
Od soboty zamknięta będzie ul. Sokola między Wybrzeżem Szczecińskim a Zamojskiego; ograniczony zostanie też ruch na ul. Grzybowskiej.

 Czytaj też: II linia metra w 2022 r?

Tydzień później, 11 i 12 czerwca, wyłączony z ruchu zostanie ciąg ulic: Prosta i Świętokrzyska od Ronda Daszyńskiego do ul. Jasnej.

Zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz przyznał w środę, że w związku z budową centralnego odcinka II linii podziemnej kolejki o długości 6,7 km oraz siedmiu stacji należy się spodziewać wielomiesięcznych utrudnień.

Czytaj też: II linia metra przesunie pomnik

„Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że z końcem 2013 roku to docenimy i będziemy mogli korzystać z metra” – powiedział Wojciechowicz, który odpowiada za miejskie inwestycje.

Czytaj też: Druga linia metra albo Euro 2012

Przypomniał, że jak dotąd wydano kilkadziesiąt pozwoleń na budowę różnych elementów II linii metra. „Teraz, mając komplet dokumentów, możemy w pełni wejść na budowę” – powiedział Wojciechowicz.

Planowane zamknięcie w rejonie ul. Prostej i ul. Świętokrzyskiej związane jest z budową stacji Rondo ONZ i Świętokrzyska wraz z wentylatorami oraz przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej i technicznych. Zdemontowane zostanie torowisko tramwajowe i sieć trakcyjna na ul. Prostej. Z kolei w rejonie ul. Sokolej wybudowana zostanie stacja Stadion wraz z wentylatornią.

Prace rozpoczną się od ogrodzenia placów budów, rozbiórek jezdni i chodników, i demontażu oświetlenia ulicznego, sygnalizacji, parkomatów i budek telefonicznych. W konstrukcji jezdni zamontowane zostaną specjalne czujniki do pomiarów odkształceń gruntu w wyniku drążenia tunelu.

Z przeprowadzonych przez miasto analiz wynika, że obecny układ ulic nie jest w stanie przejąć w całości ruchu samochodów osobowych z zamykanych ulic, a tak radykalne ograniczenie ruchu na podstawowych ciągach komunikacyjnych miasta odbije się na okolicznych trasach.

Niektóre autobusy zostaną skierowane na inne trasy. Aktualne informacje dotyczące inwestycji, w tym także o organizacji ruchu i komunikacji miejskiej, na bieżąco umieszczane będą na stronach internetowych ZTM – www.ztm.waw.pl i www.metro2.ztm.waw.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.