PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja w Warszawie: prokuratorzy z Wrocławia prowadzą 43 postępowania

  • PAP/MIW    12 maja 2017 - 16:18
Reprywatyzacja w Warszawie: prokuratorzy z Wrocławia prowadzą 43 postępowania
Prokuratury regionu wrocławskiego prowadzą w sumie 43 śledztwa w sprawie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. (fot. pixabay.com)

Prokuratury regionu wrocławskiego prowadzą w sumie 43 śledztwa w sprawie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie; w tych sprawach podejrzanych jest 18 osób, w tym pięciu adwokatów - poinformował w piątek (12.05) prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
Szef PK podczas konferencji dotyczącej czwartkowych (11.05) zatrzymań ośmiu osób w jednej ze spraw prowadzonych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, powiedział, że w sumie zarówno we Wrocławiu jak i w Warszawie prowadzonych jest 175 postępowań ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Dodał, że śledztwo w którym zatrzymano w czwartek osiem osób, zostało wszczęte w październiku 2016 r. i dotyczy w sumie czterech nieruchomości. Jak ujawnił Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski ujawnił, że zarzuty postawione zatrzymanym dotyczą oszustw na mieniu o wielkiej wartości. Święczkowski i Ziobro podkreślali, że zarzuty postawione tym 8 osobom dotyczą 4 nieruchomości.

- Takich nieruchomości badanych są jeszcze setki - dodał minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

- W tej sprawie zabezpieczono też szereg różnego rodzaju środków finansowych, papierów wartościowych, mienia. Dokonano zabezpieczeń majątkowych na ponad 8 mln zł. Biżuterie, luksusowe samochody, mercedesy, bentleye - powiedział Święczkowski. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.