PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Warszawa: Objęte roszczeniami budynki policji nie zostaną zwrócone

  • PAP/AT    26 września 2016 - 12:02
Reprywatyzacja, Warszawa: Objęte roszczeniami budynki policji nie zostaną zwrócone
Pahl zaznaczył, że wydawanie decyzji o odmowie zwrotu dot. czterech policyjnych budynków jest na "absolutnie końcowym etapie" (Witold Pahl, fot.wikipedia.org/Mgucia)

• Cztery budynki stołecznej policji objęte roszczeniami nie zostaną zwrócone - poinformował w wiceprezydent stolicy Witold Pahl.
• Chodzi o budynki na ul. Okrzei, Jaktorowskiej, Słonecznej i Grobla.
"Mam kolejną dobrą wiadomość, (jest) ostatni etap zwracania warszawianom, ale również policji obiektów, które służyły bezpieczeństwu obywateli" - podkreślił wiceprezydent stolicy na konferencji prasowej przed budynkiem policji przy ul. Okrzei.

Jak dodał, na podstawie tzw. "małej ustawy reprywatyzacyjnej" nie zostaną zwrócone cztery budynki, które są w zasobie stołecznej policji: na ul. Okrzei, na Jaktorowskiej, Słonecznej i Grobla. Podkreślił, że te budynki służą bezpieczeństwo mieszkańców.

Wspomniał także o zwrocie "na potrzeby publiczne" jednego z liceów i przedszkoli po prawej stronie Wisły.

Czytaj też: Reprywatyzacja może wygenerować nawet 150 mld zł na inwestycje?

Pahl zaznaczył, że wydawanie decyzji o odmowie zwrotu dot. czterech policyjnych budynków jest na "absolutnie końcowym etapie", a osoby, które miały roszczenia, otrzymają odszkodowania.

Ustawa dot. gruntów warszawskich, nazywana "małą ustawą reprywatyzacyjną", weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości - chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.