PARTNER PORTALU
  • BGK

ReVita Wielkopolsko

  • BB    31 października 2011 - 20:05
ReVita Wielkopolsko

3 listopada o godz. 12.00 w Auli Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 29 odbędzie się uroczyste podsumowanie II edycji konkursu „ReVita Wielkopolsko”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Celem konkursu „ReVita Wielkopolsko” jest zachęcanie do kreatywnego spojrzenia na obiekty opuszczone i wyłączone z użytkowania. Zadaniem konkursu jest również aktywizowanie samorządów lokalnych Województwa Wielkopolskiego w zakresie rewitalizacji obiektów poprzemysłowych, której rezultatem ma być przywrócenie tym miejscom – przy zachowaniu szacunku dla ich historii - użyteczności biznesowej, kulturalnej, turystycznej, rekreacyjnej i społecznej.

Formuła konkursu „ReVita Wielkopolsko” dopuszcza różnorodne pomysły na nową funkcjonalność i nową szatę architektoniczną miejsc zdegradowanych. Mogą one na przykład zaspokajać zapotrzebowanie danego środowiska na określony rodzaj działalności lub stanowić kontrapunkt do pierwotnej, historycznej funkcji danego miejsca. Każdy z nagrodzonych projektów może stać się inspiracją dla władz lokalnych i inwestorów, proponując innowacyjny stosunek do zdegradowanych obiektów, szukanie dla nich nowego przeznaczenia i pokazując – jak podkreśla Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak – „jak dużo można odzyskać starego piękna miasta”.

Rewitalizacja obiektów poprzemysłowych na terenie Województwa Wielkopolskiego jest jednym z priorytetowych działań Samorządu Województwa Wielkopolskiego mających na celu wzmocnienie potencjału rozwojowego danego obszaru i wiąże się z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu oraz ogólnemu pogarszaniu się jakości życia mieszkańców w Wielkopolsce.

W tym roku konkurs „ReVita Wielkopolsko” odbył się po raz drugi. Nagroda Główna w konkursie ma charakter finansowy. Kapituła konkursu przyznała jedną Nagrodę Główną i pięć wyróżnień. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.