PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja bydgoskiego ośrodka Braille’a

  • AT    18 stycznia 2012 - 13:59
Rewitalizacja bydgoskiego ośrodka Braille’a

Trwa rozbudowa i modernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Dobiega już końca budowa nowego skrzydła budynku warsztatów szkolnych. Dwa inne projekty inwestycyjne na terenie ośrodka, to zakończona w październiku termomodernizacja placówki oraz planowana budowa sali gimnastycznej.
Jak donosi Kujawsko - Pomorski Urząd Marszałkowski ośrodek im Braille’a w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) jest placówką dla dzieci i młodzieży niewidomej, słabowidzącej, głuchoniewidomej oraz ze złożoną niepełnosprawnością. To jednostka organizacyjna samorządu województwa i jedyna tego typu placówka w województwie i północnej części Polski. Obecnie w ośrodku kształci się ponad 270 uczniów.

- Stworzenie osobom niepełnosprawnym odpowiednich warunków do nauki i zdobywania zawodu  to jeden z warunków do właściwego przygotowania ich do samodzielnego życia i pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka) .

Wartość inwestycji, w ramach której budynek warsztatów szkolnych został rozbudowany o nowe skrzydło, to 5,3 miliona złotych. Rozbudowa jest projektem realizowanym przez Urząd Marszałkowski.

W nowym skrzydle budynku powstanie 26 sal dydaktycznych i pracowni. Wśród nich będą 4 sale zajęć wczesnej interwencji dla dzieci z dysfunkcją wzroku, przygotowujących dzieci niewidome do życia z niepełnosprawnością. Do tej pory ośrodek nie miał możliwości prowadzenia tego typu zajęć. Powstaną też pomieszczenia z aneksami kuchennymi, sale dostosowane do nauki zawodów: pracownik obsługi hotelowej i rolnik oraz pracownie (między innymi: hotelarska, gastronomiczna, zajęć plastycznych i informatyczna). Powierzchnia ośrodka powiększy się o 1,3 tysiąca metrów kwadratowych - informuje magistrat.

Budowa budynku dobiega już końca. W tej chwili trwają prace tynkarskie, układane są płytki i wylewane podłogi, trwa też budowa podjazdu. Planowany koniec robót wykończeniowych to przełom lutego i marca.

Rozpoczęły się też przygotowania do rozszerzenia rozbudowy ośrodka o nową salę gimnastyczną. Szacowany koszt budowy to 2 miliony złotych.

W ramach realizacji innego projektu w październiku zakończyła się termomodernizacja wszystkich budynków ośrodka, która objęła ocieplenie fundamentów i stropów, wymianę okien i drzwi, a także remont elewacji - podaje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.