PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja Bytomia: rozpoczynają się konsultacje społeczne

  • MIW    3 lutego 2016 - 15:18
Rewitalizacja Bytomia: rozpoczynają się konsultacje społeczne
Bytom został włączony w mechanizm tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji. (Fot. : www.bytom.pl).

• Eksperci z Instytutu Rozwoju Miast przedstawią 8 lutego swoją propozycję rewitalizacji.
• Urzędnicy zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.
• Na zgłaszanie uwag będzie czas do 2 marca.
W najbliższy poniedziałek (8 lutego) eksperci z Instytutu Rozwoju Miast przedstawią swoją propozycję rewitalizacji Bytomia. Prezentacja odbędzie się o godzinie 14 w sali sesyjnej bytomskiego urzędu miejskiego. Będzie to zarazem początek konsultacji społecznych dotyczących terenu zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Bytomia. Po nich tematem zajmą się miejscy radni.

Przedstawiciele miasta zachęcają bytomian do tego, aby zaangażowali się w projekt, zapoznali ze stanowiskami ekspertów i wyrazili swoją opinię. Będzie można to zrobić osobiście, mailowo lub za pomocą bytomskiej platformy konsultacji społecznych.

Informacje na temat obszaru rewitalizacji (projekt uchwały), a także formularz konsultacyjny będą dostępne od 8 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.um.bytom.pl) i platformie konsultacji społecznych. Dokumenty będzie można też pobrać w:

* sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, 41-902 Bytom, (budynek z windą przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), ul. Parkowa 2, pok. 227 I piętro, w poniedziałki od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.00,

* Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UM, Rynek 26/5, IV piętro (budynek z windą przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

Uwagi będzie można zgłaszać do 2 marca.

Przypomnijmy, że Bytom – podobnie jak Wałbrzych i Łódź – został włączony w mechanizm tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji, jako wymagający specjalnych działań państwa. Jego rewitalizacja ma potrwać 7 lat i kosztować ok. 1 mld zł. Obszar objęty rewitalizacją nie może obejmować terenów większych w sumie niż 20 proc. powierzchni gminy oraz zamieszkanych przez więcej niż 30 proc. jej mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.