PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja centrum Kielc za 5,6 mln zł

  • PAP    15 stycznia 2013 - 13:44
Rewitalizacja centrum Kielc za 5,6 mln zł

W połowie marca powinna rozpocząć się przebudowa czterech ulic w ścisłym centrum Kielc.
We wtorek Miejski Zarząd Dróg wyłonił wykonawcę inwestycji, która ma kosztować 5,6 mln zł - poinformował rzecznik MZD Jarosław Skrzydło.

Przebudowa ulic Wesołej, Czerwonego Krzyża, Mickiewicza i św. Leonarda jest jedną z największych tegorocznych inwestycji w centrum Kielc.

Obejmuje ona prace przy infrastrukturze podziemnej i położenie nowej nawierzchni z płyt granitowych i kostki brukowej, nawiązującej stylistyką i elementami drobnej architektury do już wyremontowanej części śródmieścia.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Zabytkowego Śródmieścia Kielc - etap II", współfinansowanego ze środków unijnych.

"Do ogłoszonego w ubiegłym roku przetargu stanęło 13 firm z całej Polski. Po analizie dokumentacji wiemy już, że wykonawcą inwestycji będzie Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które złożyło najtańszą ofertę na kwotę 5,6 mln zł. Kosztorys inwestorski wynosił ponad 8 mln zł" - poinformował Skrzydło.

Na początku lutego Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przekaże wykonawcy teren budowy, która - przy sprzyjających warunkach pogodowych - zostanie rozpoczęta w marcu. Najtrudniejszym etapem prac będą roboty przy infrastrukturze podziemnej.

"Przy remoncie sąsiadującej z ulicą Czerwonego Krzyża ul. Kapitulnej natrafiliśmy na kilka niespodzianek, takich jak sieć energetyczna ułożona tuż pod powierzchnią jezdni. Ze względu na to, że te ulice i chodniki w ścisłym centrum Kielc nie były remontowane od kilkudziesięciu lat spodziewamy się, że możemy natrafić na sieci, które nie zostały ujęte w dokumentacji" - dodał Skrzydło.

Projekt „Rewitalizacja Zabytkowego Śródmieścia Kielc - etap II" jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013. Zakończenie prac przy tej inwestycji jest planowane na jesień 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.