Rewitalizacja kąpieliska w Świętochłowicach

Bank Ochrony Środowiska i Urząd Miasta Świętochłowice podpisały umowę finansowania rewitalizacji kąpieliska OSiR „Skałka”.
Rewitalizacja kąpieliska w Świętochłowicach

To już czwarta na Śląsku inwestycja realizowana z wykorzystaniem środków z Inicjatywy JESSICA z finansowaniem BOŚ Banku.

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja polegająca na przebudowie nieużytkowanego i zdegradowanego kąpieliska OSiR „Skałka" poprzez nadanie mu nowej funkcji społeczno-edukacyjnej i rekreacyjno-turystycznej.

Odbiorcami odbudowanego kompleksu basenowego będą przede wszystkim mieszkańcy Świętochłowic, ale także gmin ościennych (Chorzów, Bytom, Ruda Śląska) i turyści odwiedzający miasto. Inwestycja przyczyni się bezpośrednio do likwidacji istotnych problemów społeczno-gospodarczych w mieście, zasadniczo wyczerpując problem braku dostępu do kompleksowych publicznych obszarów sportowo-rekreacyjnych.

W projekcie zostaną zastosowane najnowsze technologie oczyszczania i regeneracji wody w basenach kąpieliskowych - oparte na zasadach oczyszczania biologicznego. Do podgrzania wody w basenie oraz zapewnienia ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynku zostanie wykorzystana instalacja solarna.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 15 mln zł, z czego 10,8 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych Inicjatywy JESSICA. Resztę kwoty stanowią środki własne wnioskodawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE