PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja kąpieliska w Świętochłowicach

  • GK    17 stycznia 2013 - 13:08
Rewitalizacja kąpieliska w Świętochłowicach

Bank Ochrony Środowiska i Urząd Miasta Świętochłowice podpisały umowę finansowania rewitalizacji kąpieliska OSiR „Skałka”.
To już czwarta na Śląsku inwestycja realizowana z wykorzystaniem środków z Inicjatywy JESSICA z finansowaniem BOŚ Banku.

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja polegająca na przebudowie nieużytkowanego i zdegradowanego kąpieliska OSiR „Skałka" poprzez nadanie mu nowej funkcji społeczno-edukacyjnej i rekreacyjno-turystycznej.

Odbiorcami odbudowanego kompleksu basenowego będą przede wszystkim mieszkańcy Świętochłowic, ale także gmin ościennych (Chorzów, Bytom, Ruda Śląska) i turyści odwiedzający miasto. Inwestycja przyczyni się bezpośrednio do likwidacji istotnych problemów społeczno-gospodarczych w mieście, zasadniczo wyczerpując problem braku dostępu do kompleksowych publicznych obszarów sportowo-rekreacyjnych.

W projekcie zostaną zastosowane najnowsze technologie oczyszczania i regeneracji wody w basenach kąpieliskowych - oparte na zasadach oczyszczania biologicznego. Do podgrzania wody w basenie oraz zapewnienia ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynku zostanie wykorzystana instalacja solarna.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 15 mln zł, z czego 10,8 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych Inicjatywy JESSICA. Resztę kwoty stanowią środki własne wnioskodawcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.