Rewitalizacja: mieszkańcy mają ostatni moment na zgłoszenie uwag

• W Bytomiu konsultacje społeczne kończą się 2 marca, w Gdańsku dwa dni później. 
• Zainteresowanie planami rewitalizacji jest spore. 
• Kolejnym etapem będzie podjęcie uchwał przez rady miast.
Rewitalizacja: mieszkańcy mają ostatni moment na zgłoszenie uwag
W Gdańsku czas na zgłaszanie uwag do projektu uchwały o rewitalizacji mija 4 marca. (Fot. : www.zabytek.gov.pl).

W środę, 2 marca, mija termin zgłaszania uwag do propozycji obszaru podlegającego rewitalizacji w Bytomiu. Do piątku natomiast (4 marca) mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i wnioski do przygotowywanego projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w Gdańsku.

Jak informuje biuro prasowe Bytomia konsultacje społeczne cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców (w ich trakcie pojawiło się osiem wniosków o poszerzenie obszaru rewitalizacji – zostaną one później przeanalizowane przez ekspertów ds. rewitalizacji).

- Trzeba podkreślić, że wiele pozytywnych komentarzy dotyczy samej formy konsultacji. Mieszkańcy chętnie korzystają ze strony Bytom Odnowa, czytają znajdujące się tam dokumenty, mówią, że sposób przygotowania map daje im możliwość „wirtualnego spaceru po obszarach zdegradowanych” – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UM. Jak dodaje wiele pytań dotyczy konkretnych adresów.

- Bytomianie pytają o remonty, kiedy będą przeprowadzone i czy jakieś konkretne projekty są już konsultowane – mówi Zofia Ćwikła.

W Gdańsku na początku lutego odbyły się spotkania konsultacyjne podczas których zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej Wiesław Bielawski wraz z Referatem Rewitalizacji Urzędu Miejskiego oraz Biurem Rozwoju Gdańska zapoznali mieszkańców z założeniami projektu uchwały. Ci teraz mają czas do 4 marca na  zgłaszanie uwag i wniosków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE