PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

  • KB    15 czerwca 2010 - 21:37
Rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

W poniedziałek, 14 czerwca 2010 r., wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego podpisał umowę o dofinansowaniu projektu rewitalizacji zabytkowej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w gminie Rewal.
Uroczystość odbyła się na stacji dworca w Niechorzu. Umowę o dofinansowaniu projektu „Rewitalizacja zabytkowej linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal – remont budynków i budowli wraz z zagospodarowaniem terenu” podpisali wicemarszałek Witold Jabłoński i wójt Rewala Robert Skraburski.

- Mam ogromną satysfakcję z tego, że praca samorządów realnie wpływa na podniesienie jakości życia mieszkańców. Projekt rewitalizacji zabytkowej kolei wąskotorowej to ogromna szansa polepszenia oferty turystycznej naszego regionu. Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie przyciągać jeszcze więcej turystów na zachodniopomorskie wybrzeże – mówił marszałek Witold Jabłoński tuż po podpisaniu umowy.

Zarząd województwa zachodniopomorskiego dofinansował projekt gminy Rewal kwotą 15,5 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Projekt rewitalizacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej przewiduje kapitalny remont i przebudowę budynków dworców w Niechorzu, Rewalu i Pogorzelicy oraz budowę przystanków kolejki wąskotorowej w Trzęsaczu, Śliwinie i Niechorzu, a także przebudowę i konserwację linii kolejowej oraz całej infrastruktury. Powstaną m.in. nowe kasy biletowe, centra informacji turystycznej i wypożyczalnie rowerów.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w sierpniu 2010 r., zakończenie prac planowane jest na lipiec 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.