PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja obszarowa w Łodzi: Podwórko stanie się pasażem

  • Propertydesign.pl    18 kwietnia 2017 - 12:48
Rewitalizacja obszarowa w Łodzi: Podwórko stanie się pasażem
Powstanie nowa ulica, która połączy ul. Wschodnią z Sienkiewicza (fot. UM Łódź)

Właśnie ogłoszono przetarg na wybudowanie nowej drogi wewnątrz kwartału oraz na remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22. To łódzkie inwestycje realizowane w ramach rewitalizacji obszarowej w kwartale nr 2.
- To kamienica na końcu ul. Moniuszki. Przestrzeń tej kamienicy stanie się wkrótce pasażem, łączącym ulicę Moniuszki i Piotrkowską z Nowym Centrum Łodzi. Przez podwórko tej kamienicy będzie można przejść do dworca Łódź Fabryczna - poinformował Marcin Obijalski z UMŁ.

Kamienica zostanie też nadbudowana. Obecnie jest ona niższa od sąsiednich domów, które zostały już wyremontowane. Powstanie też droga między budynkiem łódzkiej TVP a budynkiem dawnej Kaskady. Będzie to przedłużenie ulicy Wschodniej, które połączy ją z ulicą Sienkiewicza - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Planujemy skrzyżowanie z ulicą Narutowicza i pełnowymiarową drogę o szerokości 6 metrów z wydzieloną jezdnią i chodnikami oraz przestrzenią dla pieszych. Miejsce do wypoczynku znajdzie się na tyłach budynku telewizji - mówiła Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor ZIM.

Ulica ma mieć granitową nawierzchnię i dużo zieleni. Będzie sporo miejsc, w których będzie można usiąść i odpocząć oraz wydzielone miejsca postojowe. Pod placem 4 Czerwca w przyszłości mają się znaleźć miejsca parkingowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.