PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja Śródmieścia Włocławka. Samorząd podejmuje kolejne działania

  • bad    13 września 2017 - 14:32
Rewitalizacja Śródmieścia Włocławka. Samorząd podejmuje kolejne działania
Celem działań jest przywrócenie Śródmieściu Włocławka dawnej świetności. fot. Urząd Miasta Włocławek

Rewitalizacja przestrzeni i rewitalizacja społeczna to główne cele, jakie przyświecają planom włocławskiego samorządu.
7 września 2017 podsumowano siedem tygodni pracy dziesięciu grup tematycznych, złożonych z mieszkańców i ekspertów. Tematami były m.in. mieszkalnictwo, edukacja, zagospodarowanie przestrzeni, a wspólny mianownik pracy grup to przywrócenie Śródmieściu Włocławka dawnej świetności.

13 września we włocławskim ratuszu odbył się briefing prasowy, na którym Barbara Moraczewska - zastępca prezydenta Włocławka, zapowiedziała kolejne działania związane z rewitalizacją:
- Chodzi o budowanie w sposób właściwy Gminnego Programu Rewitalizacji, a już na spotkaniu podsumowującym, w trakcie dyskusji, wpłynęło bardzo dużo uwag i propozycji od mieszkańców. Za chwilę ruszy nabór pomysłów do Programu, planujemy też m.in grę miejską - powiedziała.

Przypominamy, że w ratuszu trwa nabór wniosków o mikrogranty, warto skorzystać i zmienić swoją okolicę. W ramach Wsparcia Projektów Lokalnych, każdy mieszkaniec mający pomysł na nawet drobną zmianę swojego najbliższego otoczenia, może spróbować otrzymać dotację w wysokości od 500 do 2500 zł. Pierwszy mikrogrant został już zrealizowany, obecnie oceniane są kolejne, ale cały czas są jeszcze środki do rozdysponowania.

Urząd Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców Śródmieścia, osoby fizyczne, wspólnoty sąsiedzkie, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje oraz inne podmioty działające na terenie obszaru rewitalizacji do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów ożywienia podwórek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.