Rewitalizacja w Tarnowie

  • tarnow.net.pl
  • 11-05-2011
  • drukuj
Urząd Miasta Tarnowa przystępuje do realizacji kolejnego zadania w ramach Programu Zapewnienia Harmonii Estetycznej i Urbanistycznej Centrum Miasta. Mowa o rewitalizacji przestrzeni publicznej Placu Rybnego i Bimy.
Przywrócona zostanie pierwotna forma placu – teren zostanie obniżony, powstaną nowe mury oporowe i schody; wymieniona zostanie nawierzchnia placu – powstaną nowe chodniki z szarej kostki granitowej, natomiast Bima poddana zostanie renowacji. Prace będą postępować szybko, całość zakończy się do 30 sierpnia br. Modernizacja prowadzona ma być w taki sposób, aby w miarę możliwości, nie narażać mieszkańców na utrudnienia.

Projekt poprawy wizerunku centrum miasta realizowany jest w ramach działania 6.1 Rozwój miast Schemat A. Projekty realizowane wyłącznie w ramach programu rewitalizacji Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trwa już od 2007 roku. Związane z nimi wydatki to łącznie blisko 16 milionów złotych. Dofinansowanie wynosi ponad 6 milionów złotych, co stanowi 70 % kosztów kwalifikowanych.

W najbliższym czasie na Placu Rybnym wprowadzone będzie oznakowanie związane z jego remontem i nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia polegały będą na wyłączeniu jego części z postoju. Wraz z postępem robót i związanym z tym zamknięciem coraz większej powierzchni Placu ubywać będzie miejsc do postoju pojazdów. Ograniczona będzie także możliwość przejazdu ciągiem Kapitulna – Rybna. Okresowo nastąpi nawet całkowite zamknięcie przejazdu tym ciągiem ulic. Identyfikatory i abonamenty uprawniające do postoju na Placu Rybnym honorowane będą na miejscach do parkowania zlokalizowanych na ulicach przyległych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE