PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja z unijną pomocą

  • lk    19 stycznia 2011 - 09:15
Rewitalizacja z unijną pomocą

Gdańsk otrzyma 7 mln zł unijnego dofinansowania na program rewitalizacji Dolnego Miasta – poinformował pomorski urząd marszałkowski.
- Dolne Miasto należy do jednej z piękniejszych dzielnic Gdańska i niestety do jednej z najbardziej zaniedbanych - mówi marszałek Mieczysław Struk. - Dzięki projektowi rewitalizacji dzielnica odzyska swój dawny blask, a jego mieszkańcy zyskają nową przestrzeń do życia.

Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku to projekt o wartości ponad 42 mln zł realizowany od maja 2008 r. do czerwca 2015 r. Unijne dofinansowanie, które miastu udało się pozyskać, wyniesie prawie 7 mln zł, co pokryje niemalże 16 proc. kosztów całego przedsięwzięcia.

Projekt obejmuje obszar o powierzchni 61,8 ha. Zmodernizowane zostaną m.in. przestrzenie ulic: Łąkowa (od Podwala Przedmiejskiego i Ułańskiej do Wróblej) oraz Wróbla, Kieturakisa, Śluzy, Kurza, Radna oraz fragment ulicy Dolnej i Toruńskiej. Przewiduje się również rewaloryzację i uzupełnienie zieleni, a przekształcane przestrzenie zostaną wzbogacone o elementy małej architektury oraz iluminację świetlną. Równolegle do prac inwestycyjnych, realizowany będzie szereg działań społecznych, które obejmą 850 osób.

Cztaj też:

Revita-Silesia 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.