PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizują podwórka za unijną kasę

  • AW    8 grudnia 2011 - 20:00
Rewitalizują podwórka za unijną kasę

Sześć podwórek, grunty stanowiące własność miasta, na wrocławskim Nadodrzu zaczyna się zmieniać. Zarząd Zasobu Komunalnego rozpoczął ich rewitalizację za pieniądze z Unii Europejskiej i z budżetu gminy.
Jak informuje rzeczniczka ZZK Urszula Hamkało, trwają wyburzenia, rozbiórki, a do końca roku – jeśli tylko pogoda będzie nadal sprzyjać – uda się jeszcze wykonać wiele niezwykle ważnych, choć mało efektownych i trudnych, robót ziemnych.

Najbardziej zaawansowane są prace na największym, półtorahektarowym podwórku pomiędzy ulicami Jagiellończyka, Niemcewicza, Słowiańska i Trzebnicka. Na połowie tego terenu – od strony ulicy Niemcewicza - zostało już położone odwodnienie oraz sieć kanalizacji burzowej; układane są już także chodniki. Jest też duża szansa, że jeszcze w tym roku zostaną przygotowane podstawy pod wybudowanie wzmocnionych dróg przejazdowych oraz pod murowane wiaty śmietnikowe.

Także na podwórko pomiędzy Placem Staszica oraz ulicami Chrobrego św. Wincentego wjechał już ciężki sprzęt do rozbiórek i robót ziemnych.

Jak dodaje wrocławski magistrat, podwórza ujęte w programie to tereny niełatwe do zagospodarowania; są wprawdzie niemałe powierzchniowo, ale nieregularne, podzielone budynkami i garażami. Mimo to projekty przewidują zrealizowanie wszystkich funkcji: będą miejsca wypoczynku z ławkami, place zabaw z wyposażeniem, boiska i miejsca do rekreacji sportowej. Powstaną oczywiście ciągi komunikacyjne i chodniki, zostaną zbudowane także nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe oraz wygrodzone psie toalety. Pojawi się bogata różnorodna zieleń, a podwórka będą oświetlone i monitorowane.

Ta część miasta została objęta projektem "Poprawa jakości życia na obszarze wsparcia". Przedsięwzięcie to kosztuje łącznie ponad 14,5 mln złotych. 70 proc. pieniędzy pochodzi ze środków unijnych, 30% z budżetu Gminy Wrocław. Remonty mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat. Przez kolejnych pięć lat gmina będzie na odnowionych terenach utrzymywać i pielęgnować zieleń.

Renowacji zostaną poddane również podwórka pomiędzy ulicami Słowiańską, Roosevelta i Jedności Narodowej, a także Rydygiera, Chrobrego, Jagiellończyka i Paulińską oraz św. Wincentego, Chrobrego, Jagiellończyka i Rydygiera, i wreszcie, św.Macieja, Paulińską, Henryka Brodatego i Rydygiera. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TE, 2011-12-08 23:42:58

    Nasze podwórko powinnismy zrewitalizować sobie sami,prawdaż?