PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewolucja w centrum Zduńskiej Woli

  • pt    27 października 2014 - 10:17
Rewolucja w centrum Zduńskiej Woli

Kosztem 30 mln zł wypiękniało centrum Zduńskiej Woli. Odbudowano historyczny ratusz, w którym powstało Centrum Integracji „Ratusz”, przebudowano pięć kamienic i wybudowano parking podziemny.
W uroczystościach oddania obiektu do użytku uczestniczył Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Jednym z ważniejszych punktów oficjalnego otwarcia był pokaz filmu „Bogowie”, do którego w swoim wystąpieniu nawiązał marszałek.

 Czytaj też: Ruszył przedwyborczy ferment na podstawie urojeń i pomówień

 - Na tym rynku, w tym miejscu zaczęło bić to nowe, transplantowane przez znakomitych chirurgów, zduńskowolskie serce. To była dobra decyzja tych, którzy mieli ten pomysł i go sfinalizowali. Jest nowy budynek, nowa jakość, zmienił się plac Wolności, zaczął żyć, żyje jego otoczenie, przychodzą tu ludzie. Gratuluję realizacji – powiedział marszałek Witold Stępień.

Zduńskowolskie Centrum Integracji służyć będzie przed wszystkim mieszkańcom. Znajduje się tu kino, sale wystawowe i Urząd Stanu Cywilnego.

 Czytaj też: Śląsk: kolejny aptekarz chce być samorządowcem

Prezydent Zdunskiej Woli Piotr Niedźwiecki podkreślił, że zrealizowało się marzenie wielu pokoleń.

- Tuż przed II wojną światową mieszkańcy miasta Zduńska Wola zebrali 30 tys. rubli w złocie po to, by wybudować nowy ratusz. Teraz dzięki środkom unijnym udało się zrealizować tę inwestycję, Dziękuję wszystkim za zaangażowanie – mówił prezydent.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Jowita, 2014-11-17 16:04:56

    W ZW nigdy nie było ratusza ani na rynku ani w żadnym innym miejscu. Plac Wolności był w ZW miejscem handlowym a teraz się historycznie zmienia w urzędniczą enklawę.