PARTNER PORTALU
  • BGK

Roboty drogowe utrudnią ruch w Rzeszowie

  • PAP    20 kwietnia 2012 - 12:35
Roboty drogowe utrudnią ruch w Rzeszowie

Od piątkowego wieczoru kierowcy jadący al. Piłsudskiego przez centrum Rzeszowa mogą spodziewać się sporych utrudnień.
Z powodu budowy kładki dla pieszych nad jezdnią droga zostanie zwężona do jednego pasu ruchu w każdym kierunku.

Al. Piłsudskiego jest główną ulicą Rzeszowa (zabierz głos/oceń prezydenta), jest też częścią drogi krajowej nr 4, biegnącej od granicy z Niemcami do przejścia z Ukrainą w Korczowej.

Jak poinformował Remigiusz Grodzicki z firmy Skanska, która buduje kładkę, zmiana organizacji ruchu spowodowana jest rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem żelbetowych pali wierconych pod podpory, na których oparta zostanie konstrukcja kładki.

„Kładka posadowiona będzie na palach o długości 15 m i średnicy 60 cm. Schody i pochylnie posadowimy na palach o zmiennej długości od 8,5 do 12 m i średnicy 40 cm. Podpory obiektu wykonamy ze stalowych rur o średnicy 24,5 cm, które wypełnimy specjalnym betonem” – dodał.

Dlatego na czas wykonania tych prac zajęte zostaną prawe jezdnie każdej z nitek alei Piłsudskiego na długości ok. 150 metrów.

Grodzicki zaznaczył, że w piątek wieczorem ustawione zostaną znaki drogowe, które zawężą ruch do jednej jezdni w każdym kierunku. „Zakres robót jaki mamy wykonać oraz montaż elementów kładki sprawia, że organizacja ruchu na naszym placu budowy będzie zmieniana jeszcze kilkukrotnie. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco” – dodał.

Grodzicki zaapelował też do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do znaków drogowych, a zwłaszcza do obowiązującego na terenie placu budowy ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Kładka, która powstanie na skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, będzie miała kształt koła – dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron. Kiedy powstanie, władze Rzeszowa planują zlikwidować sygnalizację świetlną przy budynku Urzędu Wojewódzkiego, co znacznie usprawni poruszanie się w tym rejonie. Kładka będzie zawieszona 5,5 m nad poziomem terenu. Koszt jej powstania to ponad 12 mln zł. Kładka gotowa ma być jesienią br.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.