PARTNER PORTALU
  • BGK

Roczne utrzymanie Stadionu Śląskiego kosztować będzie 10 milionów złotych

  • MIW    21 stycznia 2016 - 09:36
Roczne utrzymanie Stadionu Śląskiego kosztować będzie 10 milionów złotych
Stadion ma być miejsce wydarzeń sportowych, konferencji i koncertów. (Fot. : www.foto.slaskie.pl)

• Po zakończeniu modernizacji, rola obiektu nie może się ograniczać wyłącznie do funkcji sportowych.
• Koncepcja wykorzystania obiektu zakłada wykorzystaniu jego powierzchni do funkcji komercyjnych.
• Atrakcją może stać się taras widokowy na górnej koronie stadionu oraz muzeum sportu.
Radni województwa śląskiego dyskutowali w środę (20.01) o przyszłości wciąż jeszcze modernizowanego Stadionu Śląskiego. Występujący w imieniu zarządu regionu Kazimierz Karolczak przedstawił pomysły na funkcjonowanie obiektu.

- Konieczne jest dostosowanie obiektu do obecnych warunków na rynku, aby na siebie zarobił - powiedział Karolczak. Jak dodał roczny koszt utrzymania Stadionu po oddaniu do użytku (co powinno nastąpić w roku 2017) może wynosić ponad 10 mln zł.

Stąd też rola obiektu nie może się w przyszłości ograniczać wyłącznie do funkcji sportowych. Przygotowana na zlecenie spółki Stadion Śląski koncepcja wykorzystania obiektu zakłada zachowanie obecnych funkcji obiektu przy jednoczesnym jak najefektywniejszym wykorzystaniu jego powierzchni do funkcji komercyjnych. Ma on być areną rozgrywek piłkarskich, mistrzostw lekkoatletycznych, miejscem konferencji. Silna stroną stadionu mają być wielkie koncerty. Będzie ich mogło słuchać od 50 tys. do 90 tys. ludzi.

Na Stadionie mają funkcjonować zaplecza do regeneracji oraz sale treningowe. Projekt zakłada ponadto budowę parku rekreacji z placem zabaw dla dzieci, boiska piaskowego, ściany do squasha oraz siłowni plenerowej. W przyszłości atrakcją może być taras widokowy na górnej koronie stadionu, na która można będzie wjechać windą. Ma powstać także muzeum sportu. W planach jest także zamontowanie oświetlenia LED, co zapewni nie tylko efektowna iluminację Stadionu ale także wyświetlanie obrazów.

Według szacunków dostosowanie Stadionu do funkcji komercyjnej to koszt ok. 35 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.