PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo na Daszyńskiego w Gliwicach musi poczekać

  • 24gliwice.pl    5 czerwca 2014 - 12:42
Rondo na Daszyńskiego w Gliwicach musi poczekać

Niebezpieczne skrzyżowanie u zbiegu ul. Mickiewicza, Daszyńskiego, Sowińskiego i Kozłowskiej w Gliwicach w najbliższym czasie nie zamieni się w rondo.
Plany pozostają aktualne, ale realizacja inwestycji nastąpi najwcześniej po zakończeniu budowy DTŚ, która planowana jest na III kwartał 2015 roku.

O planach budowy ronda w tym miejscu, Zarząd Dróg Miejskich mówił już w zeszłym roku.

- Obecnie kompletowana jest dokumentacja projektowa i podejmowany jest szereg działań formalno-prawnych związanych z realizacją inwestycji - informowała nas w październiku 2013 roku Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Czytaj też:  Programowe szarady z finansowaniem DTŚ

Urzędnicy konsekwentnie unikali jednak podania konkretnej daty rozpoczęcia inwestycji. Teraz wiadomo, że kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

- Ze względu na zakres prac przy realizacji zadania oraz utrudnienia w ruchu, realizacja ronda rozpocznie się po zakończeniu budowy DTŚ - wyjaśnia Jadwiga Stiborska.

Na chwilę obecną, zakończenie budowy "średnicówki" szacowane jest na III kwartał 2015 roku. Zatem wydaje się, że ewentualny początek prac budowlanych w tym miejscu nastąpi dopiero za około dwa lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.