PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo w Lubieszynie prawie gotowe

  • www.Mierzyn24.pl    20 czerwca 2012 - 09:41
Rondo w Lubieszynie prawie gotowe

Dobiegają końca prace związane z budową ronda na terenie dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie.
Wprawdzie drogowcy, całkowite zakończenie inwestycji planują dopiero we wrześniu br., jednak już teraz gotowa jest asfaltowa nawierzchnia, po której wygodnie poruszać się mogą podróżni przekraczający granicę z Niemcami.

Po kilku miesiącach, w czasie których obowiązywał w tym miejscu ruch wahadłowy, nowe rondo jest wielkim udogodnieniem dla kierowców.

Przypomnijmy, że inwestycją, związaną z budową nowego ronda w gminie Dobra, zarządza szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ogłoszonym przez tę instytucję przetargu, najlepszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie przy ul. Parzniewskiej 10 oraz Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski z siedzibą w Starym Czarnowie przy ul. Glinnej 4a. Wykonawcy zobowiązali się do wykonania prac za kwotę 6.436.821 zł.

Co ciekawe, nie jest to jedyna inwestycja w gminie, realizowana przez spółkę Strabag. Pracownicy tej firmy zajmują się bowiem przebudową gminnej drogi Bezrzecze – Redlica.

Już teraz, na trzy miesiące przed zakończeniem inwestycji, można zauważyć, że nowe rondo znacznie usprawniło przejazd przez granicę i uporządkowało ruch. Wcześniej ruch w stronę Niemiec odbywał się po południowej stronie dawnego budynku administracyjnego przejścia, zaś w stronę Szczecina po przeciwnej jego stronie. Po przebudowie cały ruch odbywa się po południowej stronie.

Przebudowa drogi związana jest z wejściem Polski do Strefy Schengen, które spowodowało zniesienie kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Jak informuje GDDKiA, stary układ dróg niepotrzebnie spowalniał ruch w tym miejscu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.