PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo w Stalowej Woli otwarte

  • sztafeta.pl    13 lipca 2011 - 12:12
Rondo w Stalowej Woli otwarte

Od 12 lipca rondo na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Czarnieckiego, Żwirki i Wigury w jest już przejezdne. Skończyły się utrudnienia związane z objazdem ze Stalowej Woli do Pysznicy
Wprawdzie przebudowa drogi powiatowej nr 1024R – ulic Popiełuszki i Czarnieckiego w Stalowej Woli jeszcze trwa, ale najbardziej newralgiczny punkt całej inwestycji, czyli rondo na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Czarnieckiego oraz Żwirki i Wigury zostało już udostępnione dla kierowców. Wjechać i zjechać można z niego we wszystkich kierunkach.

– Prace trwały kilka dni dłużej niż zakładaliśmy, ale nie z winy wykonawcy, tylko z powodu deszczowej aury. Na szczęście rondo jest już gotowe i przejeżdżający tędy kierowcy nie muszą już dłużej korzystać z objazdu. Wiem, że dla tych, którzy jeżdżą z lub do Pysznicy codziennie, był on uciążliwy, ale teraz, dzięki zmienionej organizacji ruchu to skrzyżowanie jest bezpieczniejsze, a ruch powinien być płynniejszy – mówi Robert Fila, starosta Powiatu Stalowowolskiego.

Przypomnijmy, że w ramach całej inwestycji nie tylko przebudowano opisywane skrzyżowanie, ale też na ulicy Czarnieckiego pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, a po obu stronach drogi – ścieżki rowerowe. Natomiast po prawej stronie ulicy Popiełuszki powstanie ciąg pieszo-rowerowy. W związku z tymi pracami, kierowcy, rowerzyści i piesi muszą liczyć się jeszcze z utrudnieniami w ruchu na ulicach Popiełuszki i Czarnieckiego, ale cała inwestycja ma być gotowa do 5 sierpnia 2011 roku.

Całe zadanie będzie kosztowało 2 miliony 775 tysięcy złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.