PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo w Szczecinie gotowe

  • GK/www.szczecin.pl/    9 września 2011 - 21:30
Rondo w Szczecinie gotowe

Zakończyła się budowa ronda przy ul. Morwowej w Szczecinie. Zmodernizowane zostały także okoliczne uliczki.
Chociaż inwestycja przechodzi procedury odbiorowe kierowcy już bez przeszkód mogą korzystać z nowych dróg.

Głównym elementem modernizacji układu drogowego w Podjuchach była budowa ronda o średnicy 58 m. Dzięki niemu ruch pojazdów zjeżdżających z autostrady A6 ulega uspokojeniu.

Poza budową ronda wykonanych został szereg innych prac. Wybudowano nową ulicę, która połączyła ul. Chojnicką z ul. Wieluńską; przebudowano 321 metrów ulicy Chojnickiej oraz ul. Azotową i Wieluńską. W rzeczywistości przebudowa ul. Chojnickiej, Wieluńskiej i Azotowej była równoznaczna z ich budową od podstaw, gdyż na wielu odcinkach nie były one utwardzone.

Zmienił się także układ samej ul. Morwowej, która na odcinku ok. 200 metrów od ronda w kierunku ul. Granitowej ma dwa pasy w każdym kierunku.

Dzięki tej inwestycji znacznie podniesie się komfort życia mieszkańców Podjuch, którzy zyskali nowoczesny układ drogowy pozwalający na bezpośrednie włączenie się do ruchu na nowym rondzie bez konieczności poruszania się po osiedlowych uliczkach, kanalizację deszczową, nowe jezdnie, wjazdy do posesji, chodniki; oświetlenie uliczne.

Uzupełnieniem prac w tym rejonie było wykonanie murków oporowych, zasadzenie zieleni i ustawienie ekranów akustycznych tłumiących hałas samochodów poruszających się ul. Morwową.
Prace wykonywało konsorcjum firm: Strabag sp. z o.o. i Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski. Wykonawca został wybrany na drodze przetargu nieograniczonego.

To drugi nowoczesny układ drogowy oddany do użytku w tym roku. Wcześniej zakończyła się budowa ronda u zbiegu ul. Dąbskiej, Pszennej i Handlowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.