PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo w Tarnowie otwarte

  • GK    27 sierpnia 2012 - 12:34
Rondo w Tarnowie otwarte

Kierowcy mogą już korzystać z ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ulicy Błonie wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 73 w nowym przebiegu.
Kierujący pojazdami proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na zastosowane oznakowanie. Nowe skrzyżowanie część kluczowej dla miasta inwestycji, czyli połączenia z węzłem autostrady A4 Tarnów-Północ.

Równocześnie tarnowski ratusz informuje, że od dnia 28 sierpnia 2012 r. Dragos w ramach budowy autostrady A4 na około miesiąc planuje zamknięcie ruchu i przebudowę skrzyżowania ulicy Nowodąbrowskiej w rejonie ulicy Wilczej (na wiadukt drogowy nad autostradą). Przejazd w kierunku Kielc będzie możliwy po nowo otwartym dla ruchu odcinku drogi krajowej nr 73.

Dla odcinka ulicy Nowodąbrowskiej od ul. Wilczej do zamknięcia przy autostradzie dojazd skierowany zostanie objazdem przez ulice Modrzejewskiej, Krzyską i Modrzewiową. Prosimy o ostrożną jadę ze względu na zmiany w organizacji ruchu.

Przypomnijmy, rondo ma 55 m średnicy zewnętrznej i 37 m wewnętrznej i składa się z dwupasmowej jezdni o szerokości 9 m. Budowa całego połączenia była dla miasta ogromnym wysiłkiem finansowym. Cała inwestycja (włącznie z rondem) kosztowała ponad 90 mln zł. Nie bylibyśmy w stanie jej udźwignąć bez wsparcia z zewnątrz.

Na pozostałe odcinki otrzymaliśmy w sumie ponad 50 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Samo rondo zostało wybudowane kosztem prawie sześciu mln złotych. Kiedy tylko zakończy się jego odbiór, Tarnów i południe regionu uzyskają dogodny dojazd do powstającej autostrady – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Krzysztof Madej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.