PARTNER PORTALU
  • BGK

Rondo zamiast skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 6

  • PAP    27 lipca 2011 - 20:20
Rondo zamiast skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 6

Skrzyżowanie znajdujące w ciągu drogi krajowej nr 6 przy wjeździe do Koszalina (Zachodniopomorskie) od strony Gdańska zostanie przebudowane na trzypasmowe rondo.
Rzecznik koszalińskiego ratusza Robert Grabowski poinformował w środę, że na inwestycję miasto przeznaczyło 6 mln zł. Prace związane z układaniem nawierzchni asfaltowej nowego ronda mają być wykonane w tym roku. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 marca 2012 r.

Przebudowa skrzyżowania ma być prowadzona tak, by nie wstrzymywać ruchu samochodów na ulicy Gdańskiej, która jest częścią drogi krajowej nr 6.

Otwarcie ofert w ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) przetargu na przebudowę skrzyżowania przewidziano na 5 sierpnia. Miasto chce, by prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu.

Przebudowa skrzyżowania ulic Gdańskiej, Jana Pawła II, Fałata i Orląt Lwowskich to trzecia inwestycja na znajdującym się w administracyjnych granicach Koszalina (oceń działania prezydenta miasta) odcinku drogi krajowej nr 6 łączącej Gdańsk ze Szczecinem.

Przebudowany został już fragment trasy przy wjeździe do miasta od strony Szczecina. Obecnie remontowany jest odcinek drogi przy wjeździe od strony Gdańska. Prace te powinny zakończyć się 12 stycznia 2012 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.