PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną ceny ziemi pod zabudowę w dużych miastach

  • aw    27 stycznia 2016 - 13:28
Rosną ceny ziemi pod zabudowę w dużych miastach
Średnia cena gruntu pod mieszkalnictwo w centrum Warszawy waha się od 2200 do 4000 zł za m kw. powierzchni użytkowej mieszkania. (fot.fotolia)

• 2,5 mld zł wydali deweloperzy na zakup działek w 2015 r., nie licząc ziemi w gestii skarbu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego.
• Grunty pod mieszkalnictwo i biurowce w miastach idą jak ciepłe bułeczki.
Jak podaje „Rzeczpospolita”, powołując się na analizy firmy JLL, trend wzrostowy na rynku gruntów inwestycyjnych jest efektem dynamicznego rozwoju segmentu mieszkaniowego w Warszawie oraz w pozostałych dużych miastach, jak również rynku biurowego w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu.

Jak wynika z danych JLL, średnia cena gruntu pod mieszkalnictwo w centrum Warszawy waha się od 2200 do 4000 zł za mkw powierzchni użytkowej mieszkania. W pozostałych stołecznych dzielnicach ceny te wynoszą od 650 do 2500 zł za m kw, a innych największych polskich miastach od 550 do 1600 zł za mkw.

Tylko nieco mniejsze niż mieszkaniowe są ceny gruntów pod inwestycje biurowe. W 2015 r. wzrósł też popyt na grunty pod parki logistyczne.

W tym roku eksperci spodziewają się większej popularności działek inwestycyjnych w dzielnicach poza ścisłym centrum, w takich aglomeracjach jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk – podaje „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.