PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną inwestycje w strefach ekonomicznych

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    3 kwietnia 2012 - 06:50
Rosną inwestycje w strefach ekonomicznych

W I kwartale tego roku inwestorzy w strefach zadeklarowali nakłady warte 1,6 mld zł podczas gdy rok temu wyniosły nieco ponad 1,2 mld zł.
Wydane 43 zezwolenia mają przynieść 1841 nowych etatów. To prawie o 600 więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku – podaje „Rzeczpospolita”.

Jedynie dwie strefy nie zdołały przyciągnąć ani jednego nowego inwestora. W siedmiu nowe projekty są warte co najmniej dwa razy więcej niż deklarowane przed rokiem.

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zaplanowane wydatki firm wzrosły do prawie 300 mln zł (rok temu 45,5 mln). W strefie katowickiej wyniosły 450 mln zł – więcej niż jedna trzecia tego, do czego zobowiązały się firmy w całym roku ubiegłym.

Dużym wzrostem wartości projektów (286 mln zł) i planowanych miejsc pracy (130 etatów w tym kwartale, zaledwie 15 etatów rok temu) cieszy się strefa legnicka.

Z kolei strefa kamiennogórska złowiła inwestycje za ponad 62 mln zł, tj. prawie tyle, co w całym roku ubiegłym – informuje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.