Rosną inwestycje w strefach ekonomicznych

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 03-04-2012
  • drukuj
W I kwartale tego roku inwestorzy w strefach zadeklarowali nakłady warte 1,6 mld zł podczas gdy rok temu wyniosły nieco ponad 1,2 mld zł.
Rosną inwestycje w strefach ekonomicznych
Wydane 43 zezwolenia mają przynieść 1841 nowych etatów. To prawie o 600 więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku – podaje „Rzeczpospolita”.

Jedynie dwie strefy nie zdołały przyciągnąć ani jednego nowego inwestora. W siedmiu nowe projekty są warte co najmniej dwa razy więcej niż deklarowane przed rokiem.

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zaplanowane wydatki firm wzrosły do prawie 300 mln zł (rok temu 45,5 mln). W strefie katowickiej wyniosły 450 mln zł – więcej niż jedna trzecia tego, do czego zobowiązały się firmy w całym roku ubiegłym.

Dużym wzrostem wartości projektów (286 mln zł) i planowanych miejsc pracy (130 etatów w tym kwartale, zaledwie 15 etatów rok temu) cieszy się strefa legnicka.

Z kolei strefa kamiennogórska złowiła inwestycje za ponad 62 mln zł, tj. prawie tyle, co w całym roku ubiegłym – informuje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE