PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną koszty Muzeum Warszawskiej Pragi

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa    8 grudnia 2012 - 07:19
Rosną koszty Muzeum Warszawskiej Pragi

Budowa wyszła z najtrudniejszego etapu, czyli podbijania fundamentów starych domów. Adaptacja zabytkowych kamienic okazała się jednak trudniejsza niż zakładano. Koszty całej inwestycji wzrosły do 38 mln zł.
Przeznaczone na siedzibę placówki zabytkowe kamienice przy Targowej 50/52 już drugą zimę nie mają dachu - pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa".

Ich przebudowa miała się skończyć rok temu, ale stan XIX-wiecznych domów był tak fatalny, że podawane kiedyś terminy są nieaktualne. Podobnie jak koszty. Dziś wartość całej inwestycji, czyli adaptacji trzech kamienic i oficyny, postawienia w podwórku nowego budynku wycenia się aż na 38 mln zł.

Wykonawca ma skończyć prace w 2014 r. - pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa".

Kompleks muzeum pomieści m.in. salę historii mówionej, sale ginących zawodów, pomieszczenia edukacyjne, czytelnię, pracownie naukowe i kawiarenkę z praskimi przysmakami.

W oficynie będzie można oglądać odrestaurowane sale modlitewni żydowskich. Wybrukowane starym kamieniem polnym podwórko stanie się miejscem kameralnych imprez i koncertów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Warszawiak, 2012-12-11 11:03:42

    Ręce opadają - od początku było wiadomo, w jak fatalnym stanie są kamienice. Zabytkowe, bo z XIX wieku? Bez przesady! Pakowanie takiej kasy przez biedne miasto to przesada.
  • Starszy, 2012-12-10 08:55:49

    Uwaga może przekroczyć koszt stadionu !!!!!!!!!